VIDEO Neskutočné! Štyri góly v jednej presilovke a ďalšia 5-bodová noc Barzala

New York Islanders

Dnešný nočný zápas duel New Yorkom Islanders a Detroitom môžeme pokojne označiť za zápas roka.

Hostia aj vďaka trom bodom Henrika Zetterberga viedli desať minút pred koncom už 5:2 a všetko sa zdalo rozhodnuté. Prišiel však incident medzi Calom Clutterbuckom a Tylerom Bertuzzim, po ktorom nasledovalo vylúčenie hráča Detroitu a päťminútová presilovka domácich. Podľa mnohých názorov útočník Islanders súboj poriadne prikrášlil, no verdikt rozhodcov bol jasný.

Domáci odohrali presilovku snov. Postupne sa presadili Brock Nelson, Anders Lee, Nick Leddy a Josh Bailey. Štyri góly v rozmedzí necelých štyroch minút znamenali dokonalý obrat na 6:5. Red Wings však nezložili zbrane a v hre bez brankára dokázal 29 sekúnd pred koncom vyrovnať Mike Green.

V predĺžení však úradovali hrdinovia Islanders, v 64. minúte spolupráca po osi Mathew Barzal – Brock Nelson znamenala gól na 7:6. Pre Nelsona to bol tretí gól v zápase, pre Barzala piata asistencia večera. Sám Barzal si počas spomínanej presilovky pripísal tri kľúčové asistencie. Jedná sa pritom už o tretiu 5-bodovú noc v podaní kanadského nováčika. V novembri zapísal päť asistencii v zápase s Coloradom, v januári porazil Rangers dvoma gólmi a tromi asistenciami a dnes toto.

VIDEO Byfuglien opäť pobavil a zabrnkal na nervy, napokon bol smutným hrdinom

Dustin Byfuglien bol opäť neprehliadnuteľný.

19.05.18, 08:03

0

VIDEO Slovenský supertalent odštartoval Memorial Cup fantastickým gólom

Slovenský útočník Marián Studenič strelil v úvodnom stretnutí Memorial Cupu nádherný gól.

19.05.18, 07:25