VIDEO Nemec zažiaril, nabíjal na víťazný gól! Vyšliapol si na neho gigant Montrealu, pomstil ho ruský spoluhráč

Šimon Nemec © nhl.com

Mešár skóroval aj v druhom zápase. Nemec prihrával na víťazný gól v predĺžení a spoluhráč si ho parádne zastal.

Útočník Filip Mešár skóroval aj v druhom zápase na turnaji Prospect Challenge v Buffale. Montreal ale prehral aj tentoraz, nestačil na New Jersey (3:4pp). V zostave Canadiens chýbal Juraj Slafkovský, ktorý oddychoval z preventívnych dôvodov.

Nenastúpil tak proti svojmu kamarátovi Šimonovi Nemcovi, ktorý zažiaril v premiére v drese Devils. Asistoval na dva góly, vrátane toho víťazného v predĺžení. Veľkú chválu zožal za svoje prihrávky a tiež za pokoj, s akým pôsobil pri držaní puku na hokejke.

„Bolo to viac než zreteľné. Aj keď bol pod veľkým tlakom, Nemec chladne podržal puk a využil korčuliarske schopnosti na únik pred nebezpečenstvom," chválili Nemca na oficiálnom webe Devils.

V prvej tretine nastal moment, keď Nemec s pukom na hokejke čelil trojici protihráčov, no dokázal si aj v tejto náročnej situácii poradiť a chladnokrvne rozohrať.

„Je to chlap, ktorému sebavedomie rozhodne nechýba. Má skvelé držanie tela s pukom na hokejke a výborne bráni," vyhlásil tréner Devils Kevin Dineen.

Zaujala aj situácia z druhej tretiny zápasu, keď pri vyrovnanom stave 2:2 gigant Montrealu - 105 kg vážiaci John-Parker Jones tvrdo zrazil pri mantineli Šimona Nemca. Slováka sa okamžite zastal ruský spoluhráč Nikita Okhotiuk a takto to dopadlo:

VIDEO Nik nedrel tvrdšie ako Studenič! Skvelá obojsmerná akcia aj fantastická prihrávka

Takto sa bojuje o NHL!

pred 6 hod.

0

VIDEO Tatar skóroval pri výhre proti Montrealu, Slafkovský zaskočil trénera zvláštnou prosbou na striedačke

Tatar gólom pomohol Devils k výhre proti Canadiens. Slafkovský zaskočil trénera zvláštnou prosbou na striedačke

Dnes, 09:25

0

VIDEO Mešárova fenomenálna prihrávka na gól a Ružička blízko parádnemu zásahu

Nádherné veci predviedli Mešár a Ružička! Prvý sa blysol famóznou asistenciou, druhý blízko krásnemu gólu