VIDEO Jeden gól krajší ako druhý! Dvojgólový Tatar katom Washingtonu v predĺžení

Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi © nhl.com

Tomáš Tatar sa stal hviezdou stretnutia vo Washingtone.

Boston odčinil prekvapujúcu domácu prehru s Buffalom a hneď na ďalšiu noc triumfoval v New Jersey 5:3. Pre zverencov trénera Brucea Cassidyho to bola desiata výhra z ostatných dvanástich vystúpení. Devils prehrali štvrtý duel v rade. Zdeno Chára hral v prvej obrane s mladíkom Charliem McAvoyom, odohral 26 minút, z toho čosi viac ako osem v oslabení. Mal dva strelecké pokusy, jednu strelu zblokoval, na konto mu pribudli dve mínusky a v druhe tretine za nedovolené bránenie Nica Hischiera inkasoval dvojminútový trest. "Medvede" rozhodli o svojej výhre v hre pri nerovnovážnom stave - dvakrát skórovali v oslabení a raz v presilovke. Dvoma gólmi sa blysol obranca Torey Krug. Útočník Devils Brian Boyle odstúpil zo zápasu v prvej tretine a do hry už viac nezasiahol. Boston natiahol víťaznú sériu vonku už na sedem zápasov.

Jaroslav Halák nezabránil domácej prehre Islanders s Calgary 2:3. Flames potvrdili dobrú formu, vyhrali štvrtý z piatich zápasov. Pre "ostrovanov" to bola piata prehra z ostatných siedmich zápasov a pokračujú v nevýrazných výkonoch. Halák opäť čelil kanonáde, zo 42 striel vychytal 39 a mal kvalitnú 92,9 % úspešnosť. Výrazný podiel na triumfe hostí mal útočník Matthew Tkachuk, ktorý skóroval dvakrát v záverečnej tretine, bol aj autorom víťazného zásahu. „Hrali sme dobre 40 minút a potom sme upustili od toho, čo nás robí úspešnými. Nechali sme ich prehrávať nás, jasne a stručne. Pracovali sme tvrdo, no nie dostatočne s rozumom," uviedol po zápase pre oficiálny web profiligy Casey Cizikas z NY Islanders.

Tomáš Tatar konečne naplno predviedol, čo je v ňom. Výrazne dopomohol Detroitu k cennej výhre na ľade Washingtonu 5:4 po predĺžení. Strelil dva góly, vrátane víťazného v predĺžení a zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu. Tatar v druhom stretnutí v rade nastúpil v druhom útoku a zjavne mu posun z tretej formácie prospel. Odohral 16,5 minúty, mal štyri strely, jeden bodyček a jednu strelu zblokoval. Duel ukončil s dvoma pluskami. Red Wings viedli už 4:1 po dvoch tretinách, no situáciu si zbytočne skomplikovali. Podobne ako v zápase predtým, keď na ľade Islanders vyhrávali 5:2 ešte v polovici tretej tretiny, no napokon prehrali 6:7 po predĺžení. „Obával som sa, že to môže byť rovnaký príbeh ako proti Islanders," hovoril Tatar pre nhl.com. „Nechcel som, aby sa to stalo. Cítil som sa veľmi zle po piatkovom zápase a kebyže máme druhý taký po sebe, bolo by to mizerné. Som hrdý, že sme získali dva body." Ovečkin strelil svoj 33. gól v sezóne, vyrovnal tak svoj účet z minulej sezóny a drží si pozíciu kráľa strelcov.

NHL:

St. Louis - Pittsburgh 1:4, Washington - Detroit 4:5 pp, Winnipeg - New York Rangers 1:3, Dallas - Vancouver 0:6, Buffalo - Colorado 4:5, New Jersey - Boston 3:5, New York Islanders - Calgary 2:3, Anaheim - San Jose 2:3 pp a sn, Vegas - Philadelphia 1:4

V závere druhej tretiny Tatar pekne umiestnenou strelou do "vinkla" zvyšoval na 4:1

V predĺžení rozhodol o triumfe nádherným bekhendovým blafákom

Najhorúcejší adept na nováčika sezóny: Halák? Neboli sme si najbližší, ale...

Najhorúcejší adept na zisk Calder Trophy Mathew Barzal prehovoril o klubovom spoluhráčovi Jaroslavovi Halákovi.

Dnes, 08:01

0

VIDEO Ruský brankár, ktorý zažiaril gólom cez celé klzisko, podpísal kontrakt v NHL

Ruský gólman Michail Berdin podpísal svoj prvý kontrakt v NHL.