VIDEO Gáborík pálil ako z kanóna, Pánikov mínusový večer a štyri slovenské prehry

Marián Gáborík © nhl.com

Štyria Slováci boli uplynulú noc v akcii v zápasoch zámorskej NHL, no nielenže sme sa nedočkali žiadneho bodu, ale všetci prehrali.

Jaroslav Halák a jeho NY Islanders prehrali v Toronte 3:4 po nájazdoch. Maple Leafs triumfovali tretíkrát v sérii a ôsmykrát z posledných deviatich vystúpení. Islanders si druhou prehrou v rade skomplikovali boj o play off, no stále sú v dobrej pozícii, nakoľko majú rovnaký počet bodov ako držiteľ poslednej postupovej miestenky Columbus. Halák v stretnutí predviedol 28 úspešných zákrokov. Auston Matthews vyrovnával 3,5 minúty pred koncom, no o chvíľu po náraze od Adama Pelecha a Cala Clutterbucka pre bližšie nešpecifikované zranenie odstúpil zo stretnutia.

Detroit nestačil na domácom ľade na Buffalo, prehral 2:3 po predĺžení. Tomáš Tatar dostal šancu na krídle druhého útoku po boku Dylana Larkina a Andreasa Athanasioua, nebodoval však. Red Wings utrpeli tretiu prehru v rade, dokonca na domácom ľade. Sabres zlomili trojzápasovú sériu nezdarov. Po prehre s najhorším tímom východu stráca Detroit na play off už sedem bodov. Tatar odohral 18 minút, mal dve strely a do štatistík mu pribudla jedna mínuska. Detroit "zarezal" 0,2 sekundy pred koncom predĺženia Marco Scandella. Tatar v druhej tretine v presilovej hre trafil tyčku. Detroit potvrdil, že predĺženia mu v tejto sezóne nejdú, prehral ôsme z desiatich.

Z výhry svojho tímu sa neradoval ani Marián Gáborík. Jeho Ottawa prehrala doma s Tampou Bay 3:4. Gáborík hral v treťom útoku s Pageauom a Paajarvim, opäť sa mu nepodarilo zabododvať. "Senátori" ťahali za kratší koniec povrazu v treťom zápase v rade. "Blesky" zvíťazili druhýkrát po sebe a tretíkrát z posledných štyroch vystúpení. Gáborík odohral necelých jedenásť minút, počas nich stihol štyrikrát vystreliť a zblokovať jeden pokus súpera. Tampe k triumfu dvoma asistenciami dopomohol Nikita Kučerov, ktorý v 61. zápase sezóny dovŕšil hranicu 80 bodov. Pred Johnnym Gaudreauom vedie bodovanie NHL. Ruský útočník ťahá osemzápasovú bodovú sériu, počas ktorej nazbieral 14 puntíkov (5+9).

Nepríliš úspešnú noc má za sebou i Richard Pánik, ktorého Arizona doma podľahla Calgary 2:5. Pánik hral v treťom útoku s Domim a Rinaldom. Coyotes prišli o štvorzápasovú víťaznú sériu. Flames vyhrali po troch prehrách v rade a vylepšili svoje vyhliadky na play off, aktuálne majú už len jednobodovú stratu. Pánik odohral 16 minút, raz vystrelil, jednu strelu súpera zblokoval, no nepotešia dve mínusky na jeho konte. Skvelý výkon v drese víťazného tímu predviedol Johnny Gaudreau, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie.

NHL:

New Jersey - Minnesota 2:4, Philadelphia - Columbus 2:1, Toronto - NY Islanders 4:3 pp a sn, Detroit - Buffalo 2:3 pp, Florida - Washington 3:2, Montreal - NY Rangers 3:2, Ottawa - Tampa Bay 3:4, Nashville - San Jose 7:1, Arizona - Calgary 2:5, Edmonton - Colorado 3:2 pp

SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='31' AND a.id!='69051' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Erik Karlsson trénuje a s nikým nehovorí

Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie, napokon sa ale neuskutočnil. Teraz všetko okolo neho akosi utíchlo.