VIDEO Druhý zápas, druhý gól! Pánik po buly parádne zavesil

Richard Pánik © nhl.com

Richard Pánik má v úvode sezóny výbornú formu.

Slovenský útočník Richard Pánik má za sebou parádny vstup do novej sezóny NHL. V dvoch zápasoch strelil dva góly a na konte má tri body. K vysokému domácemu triumfu Chicaga nad Columbusom 5:1 prispel Pánik utešeným gólom. V 55. minúte pečatil skóre na konečných 5:1, keď krásne zavesil tesne po vyhratom buly v útočnej tretine. Pánik opäť nastúpil na krídle prvého útoku po boku Brandona Saada a kapitána Jonathana Toewsa. Pánik zápas ukončil s dvoma pluskami, prezentoval sa štyrmi strelami a jedným bodyčekom. Odohral takmer 15 minút.

Gólman Jaroslav Halák vychytal pre NY Islanders domáce víťazstvo nad Buffalom Sabres (6:3). Predviedol 26 úspešných zákrokov, v zápase mal 89,9-percentnú úspešnosť. Pre Haláka išlo o prvý zápas v sezóne, v ktorom nastúpil v pozícii jednotky. A hneď si pripísal na konto výhru.

Zo Slovákov bol v akcii aj útočník Tomáš Tatar, ktorý nastúpil v prvom útoku Detroitu Red Wings a radoval sa z výhry 2:1 po nájazdoch na ľade Ottawy Senators. Tatar v zápase nebodoval. So štyrmi streleckými pokusmi bol po Dylanovi Larkinovi (5) druhým najaktívnejším strelcom tímu. Prezentoval sa dvoma bodyčekmi a s ice-timeom 22:10 bol Henrikovi Zetterbergovi druhým najvyťaženejším útočníkom Red Wings.