VIDEO Druhý Slovák v konferenčnom finále Stanley Cupu

Erik Černák a Andrej Vasilevskij © nhl.com

Aj druhý postupujúci tím do konferenčného finále Stanley Cupu so slovenským zástupcom!

Andrej Vasilevskij hrdinom Tampy Bay! Predviedol 29 úspešných zákrokov, vychytal shutout a podržal "blesky" pri výhre v Caroline 2:0. Lightning uzavreli celú sériu v pomere 4-1 na zápasy a postúpili do konferenčného finále. Medzi štvoricou najlepších sú zatiaľ dva tímy a oba so slovenskými zástupcami (Montreal - Tatar, Tampa Bay - Černák). Slovenský obranca odohral 21 minút a 43 sekúnd. Zaznamenal jednu plusku, rozdal tri hity, zblokoval tri strely a dvakrát vystrelil.

Colorado prehralo s Vegas doma 2:3pp, prehralo už tretíkrát v rade a do "mesta hriechu" sa vráti za nepriaznivého stavu 2-3 v sérii. Golden Knights prehrávali po dvoch tretinách o dva góly, podaril sa im však fantastický obrat, ktorý po 50 sekundách predĺženia zavŕšil Mark Stone.

Peter Šťastný je jeho legendou. Bettman naznačil návrat slávneho klubu do NHL, má však jednu podmienku

Včera, 05:02

Postarali sa o viac gólov ako útoky McDavida či MacKinnona: Slafkovského formácia medzi najlepšími v NHL

Včera, 19:02

Okuliara chceli štyri tímy NHL. Ako vidí šance na Floride? Bude to zložité, ale...

Včera, 12:33

VIDEO Šikovný teč a obrovská radosť! Fehérváry strelil svoj prvý gól v play off NHL, on aj Černák však na...

Včera, 04:38

Adam Sýkora: Sedel som vedľa Panarina, bál som sa aj niečo opýtať. Ako to vidí so svojimi šancami na NHL?

pred 3 hod.

Nesmrteľný Chára: Za týždeň zabehol druhý maratón, svoj čas zlepšil o 20 minút a takmer prekonal rekord