VIDEO Dámy a páni, vychutnajte si prvý gól Petra Cehlárika v NHL

Peter Cehlárik

Útočník Peter Cehlárik je ďalším Slovákom, ktorý skóroval v prestížnej zámorskej NHL.

Slovenský útočník Peter Cehlárik strelil svoj prvý gól v NHL! Na ľade San Jose Sharks vyrovnával v siedmej minúte na 1:1 a naštartoval tak Boston Bruins k víťaznému obratu. "Medvede" napokon zvíťazili 3:1.

Ako sa zrodila Cehlárikova gólová premiéra? Slovenský útočník prihral na stred Jakeovi DeBruskovi, ten nádherne prešiel cez obranu Sharks, zakončil, gólman Aaron Dell puk vyrazil len pred seba a Cehlárik si dokorčuľoval k dorážke, ktorú premenil na gól.

Cehlárik tentoraz nenastúpil v prvom, ale druhom útoku Bruins po boku Jakea DeBruska a Davida Krejčiho. Na ľade strávil takmer štrnásť minút. Jediný strelecký pokus premenil na gól, zápas ukončil s jednou pluskou, jednou zblokovanou strelou a jedným bodyčekom. Priestor dostával aj v presilových hrách, v početnej výhode odohral vyše minúty.

Pre Cehlárika išlo len o tretí tohtosezónny štart v drese Bostonu Bruins. Premiérový gól v NHL bol zároveň jeho prvým bodom v aktuálnej sezóne NHL. Na farme v Providence do svojho zranenia odohral šesť duelov s bilanciou 3+3. V minulej sezóne, ktorá bola jeho nováčikovskou v NHL, odohral za Boston 11 stretnutí, zaknihoval v nich dve asistencie.