VIDEO Chára zbúral dvoch hráčov Flyers, vytvoril tým gólové prečíslenie. Černák ochutnal vlastnú medicínu a pre zranenie nedohral

Zdeno Chára © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 20 € pre každého nového hráča!

Chára zamietol s dvoma hráčmi Flyers ako s handrovými bábikami, čím vytvoril gólové prečíslenie. Černák obeťou tvrdého zákroku, pre zranenie nedohral

Tampa Bay prehrávala v 24. minúte v Chicagu 0:3. Dokázala však šiestimi gólmi otočiť zápas, pričom štyri z nich strelila v presilovkách. Bodovala tak už vo ôsmich zápasoch po sebe. Yanni Gourde bol ústrednou postavou zápasu - strelil dva góly a pridal dve asistencie. Andrej Vasilevskij mal 22 úspešných zákrokov. Erik Černák pomohol k obratu jednou asistenciou, no po náraze do hlavy od Connora Murphyho nedohral. Ochutnal tak trochu svoju vlastnú medicínu, keďže je známy svojou tvrdou fyzickou hrou. Murphymu hrozí dodatočný trest.

Washington vyhral vo Philadelphii 3:1. Iľja Samsonov k tomu prispel 36 zákrokmi. Alex Ovečkin strelil svoj 714. gól v NHL. Už je len tri za Philom Espositom na šiestej pozícii v historických tabuľkách NHL. Capitals vyhrali šiesty z ôsmich zápasov. Zdeno Chára prispel k výhre jednou asistenciou. Asistoval pri prvom góle Ovečkina, no jeho prínos pri treťom góle pochválil autor tohto zásahu Nick Jensen. „Začalo to výbornou defenzívnou hrou Zdena Cháru na modrej čiare a potom vyradil svojou fyzickou hrou z hry dvoch hráčov. Nicklas Bäckstrom je tvorca hry, robí akcie a našiel ma vo voľnom priestore, kde som mal dostatok času na strelu," cituje Jensena nhl.com. "Big Z" tvrdým hitom poslal k ľadu Joela Farabeeho, následne prišiel za ním James van Riemsdyk, ktorého tiež rýchlo spacifikoval. Vytvoril tak prečíslenie 4-3. Chára odohral 20 minút a 10 sekúnd, pripísal si dve plusky. Trikrát vystrelil, rozdal štyri bodyčeky a odsedel aj jeden dvojminútový trest. Richard Pánik bol na ľade 13 minút a 19 sekúnd. Raz vystrelil, pridal dva hity a jednu zblokovanú strelu.

Nashville premárnil trojgólový náskok, napokon však dokázal v Dallase vyhrať 4:3pn. Pekka Rinne sa blysol 35 úspešnými zákrokmi a Eeli Tolvanen pomohol k výhre gólom a asistenciou. Filip Forsberg a Roman Josi skórovali za Predators v nájazdoch, pomohli svojmu tímu prelomiť trojzápasovú sériu prehier. Andrej Sekera počas 18 minút a 23 sekúnd na ľade dvakrát vystrelil a zblokoval tri strely.

GM MacLellan: Prečo sme vymenili Pánika a čo mu trejd môže priniesť?

Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan prehovoril o výmene Richarda Pánika: Pre toto mu trejd pomôže!

Dnes, 08:27

1

Od jedného z najlepších k jednému z najslabších. Pánik v NHL mení dres!

Richard Pánik mení v NHL dres! Od jedného z najlepších tímov mieri k jednému z najslabších

Dnes, 07:15

0

VIDEO Tatar dvoma gólmi ukončil Campbellovu parádnu sériu, bol medzi hviezdami zápasu

Tomáš Tatar dvoma gólmi pomohol k ukončeniu fantastickej víťaznej série brankára Jacka Campbella. Bol medzi hviezdami zápasu