VIDEO Chára sa pobil, tvrdými ranami rozbil MacEwena. Ovečkin už kraľuje v góloch aj bodoch

Zdeno Chára © nhl.com

Zdeno Chára sa pobil so Zackom MacEwenom, ktorého rozbil niekoľkými tvrdými ranami. Alex Ovečkin kraľuje NHL v góloch aj bodoch.

Washington zabránil štvrtej domácej prehre v rade, poradil si s Winnipegom 4:3 po predĺžení. Tom Wilson bol autorom víťazného zásahu, stačilo mu 26 sekúnd extra času. Alex Ovečkin strelil 27. gól v sezóne a je lídrom medzi strelcami NHL a vedie aj bodovanie ligy (55). Martin Fehérváry odohral 20 minút a 59 sekúnd, pripísal si dve plusky. V hodnotení +/- je spoločne s Antonom Lundellom (Florida) najlepším nováčikom (obaja majú + 14). V stretnutí dvakrát vystrelil, dal jeden hit a zblokoval jednu strelu.

Islanders pokračujú vo výbornej forme, Philadelphiu porazili aj na jej ľade - 4:3 po nájazdoch. Bola to piata výhra z posledných šiestich zápasov pre "ostrovanov". Diváci videli dramatický rozstrel, ktorý sa natiahol až do deviatej série. O triumfe rozhodol Oliver Wahlstrom. Semjon Varlamov predviedol 31 úspešných zásahov a Casey Cizikas vyrovnal duel 4 minúty a 28 sekúnd pred koncom. Zdeno Chára bol na ľade 16 minút a 18 sekúnd. Do štatistík mu pribudla jedna mínuska, dve strely, jeden hit a jedna zblokovaná strela. Chára nazbieral až sedem trestných minút, päť dostal za bitku so Zackom MacEwenom, ktorého doslova rozbil niekoľkými tvrdými ranami.

Kapitán Montrealu terčom kritiky za odmietnutie pozvánky na MS v Česku. Toto je dôvod jeho rozhodnutia

23.04.24, 10:41

Päť hráčov z NHL a to nie je všetko! Slováci môžu mať pokojne aj 10 zámorských posíl na MS v Česku

23.04.24, 19:26

Adam Sýkora: Sedel som vedľa Panarina, bál som sa aj niečo opýtať. Ako to vidí so svojimi šancami na NHL?

23.04.24, 09:04

Dvorský a Mešár nedostali šancu bojovať o MS. Reagujú slovenské osobnosti: Myslíme si o tom toto!