VIDEO Černákovej Tampe sa podarilo niečo, čo NHL nezažila 22 rokov. Tatar drží priemer bod na zápas

Erik Černák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Víťazná noc Slovákov v NHL.

Montreal oplatil Vancouveru porážku z predošlej noci a vyhral na ľade Canucks 7:3. Tyler Toffoli sa proti bývalému tímu poriadne "hecol". Predošlú noc strelil hetrik, tentoraz k výhre pomohol dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Tomáš Tatar zaznamenal asistenciu pri presilovkovom góle Bena Chiarota, ktorým pečatil konečné skóre zápasu. Slovenský útočník odohral 15 minút a 28 sekúnd. Mal tri strelecké pokusy a zápas ukončil s mínuskou na konte.

Drží si priemer bod na zápas. V piatich stretnutiach strelil tri góly a pridal dve asistencie.

Víťaznú noc má za sebou aj ďalší slovenský zástupca Erik Černák. Jeho Tampa Bay zvíťazila na ľade Columbusu 3:2 po predĺžení.

Brayden Point bol autorom víťazného zásahu v predĺžení. Išlo o "rematch" z vlaňajšieho play off. Zároveň o prvý z ôsmich naplánovaných vzájomných súbojov v základnej časti.

Andrej Vasilevskij podržal Tampu 23 zákrokmi a partner Černáka z druhej obrany Ryan McDonagh zapísal dve asistencie.

Tampa Bay sa stala prvým obhajcom Stanley Cupu, ktorý vstúpil do sezóny troma výhrami v rade od čias Dallasu zo sezóny 1999-00.

Kapitán Steven Stamkos bodoval vo všetkých troch zápasoch, dovedna nazbieral šesť bodov (2+4).

Erik Černák bol na ľade 21 minút a 32 sekúnd. Pripísal si jednu plusku, štyri bodyčeky, dve strely a jednu zblokovanú strelu.

VIDEO Krásne gesto Cháru po tom, ako zostrelil protihráča, Ovečkin dotiahol Esposita na štyri góly

Zdeno Chára bolestivo zostrelil Milesa Wooda, no následne ukázal krásne gesto

Včera, 06:52

0

Hviezdny Rus obdivuje Cháru: Chcel by som s ním na večeru a dozvedieť sa jeho tajomstvá

Hviezdny Rus obdivuje Cháru. Rád by s ním zašiel na večeru a dozvedel sa jeho tajomstvá

28.02.21, 09:44

0

VIDEO Tampa Bay v repríze finále poriadne naložila Dallasu, Černák najaktívnejším strelcom zápasu

Erik Černák bol najaktívnejším strelcom finálovej reprízy, v ktorej Tampa Bay poriadne naložila Dallasu

28.02.21, 08:09