VIDEO Černák bodoval pri fantastickom obrate Tampy, trikrát prehrávala o tri góly

Erik Černák © nhl.com

Brutálna prestrelka v Detroite! Černák bodoval pri skvelom obrate Tampy, prehrávala trikrát o tri góly.

Andrej Sekera zaznamenal jednu plusku pri výhre Dallasu na ľade Rangers 3:2 po predĺžení. Slovenský obranca odohral 20 minút a 31 sekúnd, mal dva strelecké pokusy, dal jeden bodyček a zblokoval jednu strelu. O výhre Stars rozhodol v extra čase obranca Miro Heiskanen. Jacob Peterson skóroval pri svojom NHL debute. Braden Holtby absolvoval premiéru v bránke "hviezd", v tretej tretine ale prenechal miesto Antonovi Chudobinovi, dôvodom bola dehydratácia. Dallas prišiel o elitného obrancu Johna Klingberga, ktorý nedohral pre zranenie v dolnej časti tela.

Zdeno Chára napriek vysokej prehre Islanders na ľade Caroliny 3:6 ukončil duel s pluskou na konte. Slovenský obranca bol na ľade niečo viac ako 16 minút. Rozdal štyri bodyčeky, zblokoval jednu strelu. Ústrednou postavou stretnutia bol Andrej Svečnikov, ktorý režíroval výhru Hurricanes dvoma gólmi a jednou asistenciou. Frederik Andersen (25 zákrokov) vychytal výhru vo svojom debute v novom drese. Obranca Tony DeAngelo pri debute za Carolinu zaznamenal dve asistencie.

Erik Černák jednou asistenciou prispel k výhre Tampy Bay v divokej prestrelke v Detroite. Lightning vyhrali 7:6 po predĺžení, pričom trikrát v zápase prehrávali o tri góly. Černák počas 20 minút a 59 sekúnd na ľade zaznamenal aj jednu plusku, štyri bodyčeky, tri strelecké pokusy a jednu zblokovanú strelu. Red Wings na výhru nestačili ani štyri góly od Tylera Bertuzziho. Bol to vydarený návrat po operácii chrbta, ktorú absolvoval koncom januára. V predĺžení rozhodol o výhre obhajcu český útočník Ondřej Palát. Nikita Kučerov sa na výhre Tampy podieľal gólom a troma asistenciami, Victor Hedman štyrmi asistenciami. Steven Stamkos strelil dva góly a pridal jednu asistenciu.

Nováčik zo Seattle zaznamenal prvú výhru v NHL. Zvíťazil na ľade Nashville 4:3. Brandon Tanev k tomu dopomohol dvoma presnými zásahmi.

Kapitán Montrealu terčom kritiky za odmietnutie pozvánky na MS v Česku. Toto je dôvod jeho rozhodnutia

Včera, 10:41

Peter Šťastný je jeho legendou. Bettman naznačil návrat slávneho klubu do NHL, má však jednu podmienku

22.04.24, 05:02

Postarali sa o viac gólov ako útoky McDavida či MacKinnona: Slafkovského formácia medzi najlepšími v NHL

22.04.24, 19:02

Päť hráčov z NHL a to nie je všetko! Slováci môžu mať pokojne aj 10 zámorských posíl na MS v Česku

Včera, 19:26

Adam Sýkora: Sedel som vedľa Panarina, bál som sa aj niečo opýtať. Ako to vidí so svojimi šancami na NHL?

Včera, 09:04

Okuliara chceli štyri tímy NHL. Ako vidí šance na Floride? Bude to zložité, ale...

22.04.24, 12:33

Slováci naberajú na sile! Potvrdený príchod ďalšej hviezdy z NHL

Včera, 06:33

Nesmrteľný Chára: Za týždeň zabehol druhý maratón, svoj čas zlepšil o 20 minút a takmer prekonal rekord

22.04.24, 05:27

Pospíšil pred MS: Chcem byť lídrom! A čo jeho tvrdosť? Budú pískať prísnejšie, musím si dávať pozor