Viac priestoru pre Daňa! Volá zámorský The Hockey Writers

Marko Daňo © The Hockey Writers
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Marko Daňo zatiaľ v sezóne NHL neodohral ani jednu minútu. Bolo zotrvanie vo Winnipegu správnym rozhodnutím?

Notoricky známy príbeh. Marko Daňo v minulej sezóne viac sedával na tribúne ako hrával. Vo Winnipegu nemal miesto v zostave, odohral len 23 súbojov. Aj to zasahoval len zo štvrtého útoku na pár minút. Na farmu ho neposlali, báli sa, že ho cez waiver listinu stratia.

V lete sa rozhodovalo o ďalšej budúcnosti slovenského útočníka. Ten nechcel o iných kluboch ani počuť, stál si za svojím. Cítil, že po letných zmenách v kádri bude konečne v tíme miesto aj pre neho. Podpísal novú ročnú jednocestnú zmluvu, aj keď za menej peňazí.

Zdá sa však, že to nebolo správne rozhodnutie. Úvod sezóny naznačil, že tréner Paul Maurice nemá pre neho miesto v zostave Jets ani v tomto ročníku. Daňo zatiaľ neodohral ani minútu. A k čomu je dobré len trénovať a nehrávať zápasy? Už druhú sezónu po sebe. Má 23 rokov, potrebuje sa "vyhrať", byť v neustálom zápasovom kolotoči. Prečo radšej nevolil cestu do iného tímu, aj slabšieho a menej ambiciózneho ako je Winnipeg?

V lete z Winnipegu odišiel nielen hviezdny Paul Stastny, ale tiež Joel Armia, Shawn Matthias a Matt Hendricks. Dovedna odohrali v minulej sezóne 166 zápasov, zväčša mimo prvých dvoch útokov. Zdalo sa, že priestor v treťom či štvrtom útoku by sa pre Daňa mohol nájsť.

„Marko Daňo si zaslúži viac času na ľade ako dostal," vyzýva uznávaný zámorský portál thehockeywriters.com.

Winnipeg má za sebou rozpačitý vstup do sezóny. Začal parádne, keď vyhral v St.Louis 5:1, no následne rovnako 1:5 prehral v Dallase.

Prvý útok hrá v zložení Wheeler - Scheifele - Connor. V druhom útoku hrávajú Laine - Little - Perreault. Do TOP 6 útočníkov sa Daňo nezmestí, to je zrejmé.

Tretí a štvrtý útok sa vystriedali. "Under 6" formácie hrali v zložení Ehlers - Roslovic - Veselainen a Tanev - Lowry - Copp.

Útoky Winnipegu sú poriadne nabité, veď keď už Dán Ehlers nastúpi vo štvrtom útoku...

Pre Daňa by bolo asi najlepšie obzerať sa čím skôr po trejde do nejakého slabšieho a menej ambiciózneho klubu, kde KONEČNE začne hrávať hokej.

Hokej je len hra. Tatar sa presvedčil, že tu už ide o život + FOTO vnútri

Pomáhať sa má. Tomáš Tatar pred Vianocami preukázal, že má dobré srdce.

Včera, 08:11

0

Šanca pre Rybára? Zákulisné informácie, ktoré mladého Slováka určite potešia

Z "kuchyne" Detroitu prenikli na povrch zaujímavé informácie.

Včera, 07:56

0

Slováci v AHL: Dva body Studeniča pri vysokej výhre, asistencia Cehlárika

Dvaja slovenskí útočníci boli v akcii v nočných stretnutiach nižšej zámorskej AHL.