Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Verní domovine alebo ich zlákala Amerika? Hossa s Gáboríkom prezradili, kde budú žiť po kariére

Marián Hossa © nhl.com

Marián Hossa a Marián Gáborík už vedia, kde budú žiť po kariére. Vyhralo u nich Slovensko alebo Amerika?

Marián Hossa: Budeme žiť na Slovensku

Gáborík a Hossa. Spája ich toho viac ako len dobré priateľstvo. Obaja hokejovo vyrastali v Trenčíne. Obaja sú Mariánovia. Obaja počas svojich najslávnejších čias patrili k najobávanejším útočníkom v NHL. Obaja dokázali získať Stanley Cup, Gáborík raz v drese Los Angeles, Hossovi sa podarilo v drese Chicaga triumfovať hneď trikrát.

Spája ich navyše aj skutočnosť, že ich kariéry sa schyľujú ku koncu. 36-ročný Gáborík má v Ottawe ešte kontrakt na tri sezóny. Po celú sezónu ho brzdia zranenia, aj po tomto ročníku sa podrobil operácii platničky. Útočník, ktorý má v NHL na konte dve 80+bodové sezóny, jednu 70+ a dve 60+ bodové sezóny sa v posledných rokoch trápi. V posledných troch ročníkoch nazbieral postupne len 22, 21 a opäť 21 bodov.

Aktuálne sa zdržiava na Slovensku, no onedlho sa vracia do Ameriky. „Pred tromi týždňami som absolvoval operáciu chrbta, na Slovensku budem ešte ďalšie tri týždne a letím do Ameriky. Čaká ma regenerácia a dôkladná príprava pred novou sezónou," objasnil pre portál šport24.sk svoje najbližšie plány.

Gáborík má jasno v tom, kde chce žiť po skončení kariéry. „Samozrejme, oproti zámoriu je to tu trošku iné. Ja som vyrastal na Slovensku, vždy sa rád vraciam domov a po skončení kariéry sa určite presťahujem na Slovensko."

Marián Hossa má platný hráčsky kontrakt s Chicagom, no všetko nasvedčuje tomu, že na súťažných klziskách ho už neuvidíme. Uplynulý ročník vynechal pre kožnú alergiu na hokejový výstroj a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal v budúcom ročníku vrátiť.

„Je veľmi malá šanca, že by k tomu došlo. Problémy s kožou pretrvávali, tento rok som si našťastie oddýchol a nemusel brať tabletky. Asi to tak má byť. Bol som päťkrát na ľade s dcérami v Chicagu, no hokejku na ľade som nedržal už rok," priznal Hossa. „Komunikujeme s Chicagom, sú tam rôzne nápady. Viac to vidím, že hrať už nebudem. Potom sa uvidí, čo ďalej. Všetko je pre mňa čerstvé, nechcem nič veľké dávať do éteru, kým nie je nič potvrdené na sto percent," dodal na margo ďalšej budúcnosti.

Hossovci celú sezónu strávili v Chicagu a to i napriek tomu, že Marián nehrával. S manželkou museli spraviť vážne životné rozhodnutie. A podobne ako Gáborík aj on ukázal, že jeho srdce bije pre rodné Slovensko.

„Dcérka ide ďalší školský rok do školy, tak sme museli spraviť rozhodnutie. Budeme žiť na Slovensku."

Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
75.2 ms