Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

V zámorí už majú jasno do ktorého útoku Montrealu sa Tatar hodí najlepšie

Tomáš Tatar © nhl.com

Zámorské médiá už vo veľkom riešia, do ktorého útoku Montrealu Tomáš Tatar zapasuje najlepšie.

Tomáš Tatar v priebehu pár mesiacov v NHL druhýkrát mení dres. Najskôr bol vymenený z Detroitu do Vegas, kde sa však trápil a v play off dokonca vypadol zo zostavy. Tesne pred štartom novej sezóny prišla ďalšia výmena slovenského krídelníka, tentoraz bol vytrejdovaný do mrazivej Kanady - do Montrealu.


Výmenou za Tatara Golden Knights získali ofenzívne eso Maxa Paciorettyho. S Tatarom do Montrealu putoval aj talentovaný prospekt Nick Suzuki, od ktorého si v Montreale veľa sľubujú do budúcnosti a Canadiens tiež získali voľbu v druhom kole budúcoročného draftu.

Zámorské médiá okamžite začali riešiť, kam by sa Tomáš Tatar v zostave Montrealu najlepšie hodil. Renomované médium Sportsnet prišlo s názorom, že najlepšie by mu to zapasovalo vo formácii s Jonathanom Drouinom a Brendanom Gallagherom. Táto formácia by mohla nastupovať ako elitný útok Montrealu a súperom by určite naháňala poriadny strach.

Tatar je nad ligovým priemerom čo sa týka vytvárania ofenzívnych šancí. Gallagher je typ hráča, ktorý zapasuje prakticky ku komukoľvek a rýchlo si dokáže vytvoriť chémiu prakticky s hocikým. 
Ak Tatar skutočne bude hrávať v útoku s Gallagherom a Drouinom, bude nesmierne zaujímavé sledovať, aké nebezpečné budú ich protiútoky. Všetci traja sú totiž veľmi efektívni pri získavaní útočného pásma a všetci traja sú schopní hrať vo veľkej rýchlosti.

Nasledujúci graf veľmi pekne ukazuje, že útok Tatar - Gallagher - Drouin môže dávať pre Montreal zmysel. Modrý stĺpček je Tomáš Tatar, biely Jonathan Drouin, červený Brendan Gallagher a sivý zobrazuje ligový priemer v daných štatistických ukazovateľoch útočníkov.
Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
72.0 ms