Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

V Colorade majú dve brankárske jednotky. Sen Francouza končí ešte pred štartom sezóny

Philipp Grubauer © nhl.com

Veľmi zaujímavo sa vyvinula brankárska situácia v Colorade.

Colorado neváhalo a okamžite po získaní nemeckého gólmana Philippa Grubauera s ním podpísalo trojročný kontrakt. Grubauer si ročne zarobí 3,33 mil. dolárov.

Colorado Grubauera získalo počas piatkového trejdu z Washingtonu vedno s obrancom Brooksom Orpikom, ktorého má vedenie "lavín" v pláne vytrejdovať a v prípade, že sa to nepodarí, tak vykúpiť spod zmluvy.

„Vyhral Stanley Cup. Je to víťaz a tí sa vždy zídu. Vie, čo to obnáša," hovoril generálny manažér Joe Sakic pre nhl.com. „Bol v šatni, prešiel si tou drinou. Nevyhráte Stanley Cup, ak nie ste súčasťou súdržného tímu, ktorý verí a vie ako vyhrávať v play off. A on bol obrovskou súčasťou postupu Washingtonu do play off. Má za sebou dva skutočne vydarené roky v úlohe dvojky a všetci cítime, že je pripravený na ďalší krok a to stať sa jednotkou. Sme nadšení, že máme dve brankárske jednotky."Sakic narážal na Semiona Varlamova, s ktorým sa bude Grubauer deliť o miesto v bránke Colorada. Ťažko sa bude s aktuálnym vývinom situácie zmierovať český reprezentačný gólman Pavel Francouz, ktorý tesne pred MS v Dánsku podpísal s Coloradom ročný kontrakt na 690 tisíc dolárov.

Francouz si vyberal z niekoľkých ponúk z NHL, napokon sa rozhodol pre tú z Colorada. „Samozrejme, že človek porovnáva nejaké možnosti a Colorado mi prišlo ako dobrá voľba," hovoril Francouz tesne po podpise zmluvy pre české médiá.

Zdá sa, že teraz by to už tak pozitívne nehodnotil. Pri takmer 6-miliónovom Varlamovovi a vyše 3-miliónovom Grubauerovi sú jeho šance zachytať si v NHL minimálne. Všetko nasvedčuje tomu, že ho čaká rok na farme.

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.

Dnes, 11:00

0

So Slovákmi hral za Tím Európy. Teraz uspel na skúške v NY Islanders

Švajčiarsky obranca Luca Sbisa uspel na skúške v New Yorku Islanders.

Dnes, 09:43

0

Čakanie stálo za to. Stal sa najlepšie plateným obrancom Vegas

Trpezlivosť ruže prináša. Presvedčil sa o tom Shea Theodore na vlastnej koži.

Dnes, 09:18

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
76.3 ms