Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

V Colorade majú dve brankárske jednotky. Sen Francouza končí ešte pred štartom sezóny

Philipp Grubauer © nhl.com

Veľmi zaujímavo sa vyvinula brankárska situácia v Colorade.

Colorado neváhalo a okamžite po získaní nemeckého gólmana Philippa Grubauera s ním podpísalo trojročný kontrakt. Grubauer si ročne zarobí 3,33 mil. dolárov.

Colorado Grubauera získalo počas piatkového trejdu z Washingtonu vedno s obrancom Brooksom Orpikom, ktorého má vedenie "lavín" v pláne vytrejdovať a v prípade, že sa to nepodarí, tak vykúpiť spod zmluvy.

„Vyhral Stanley Cup. Je to víťaz a tí sa vždy zídu. Vie, čo to obnáša," hovoril generálny manažér Joe Sakic pre nhl.com. „Bol v šatni, prešiel si tou drinou. Nevyhráte Stanley Cup, ak nie ste súčasťou súdržného tímu, ktorý verí a vie ako vyhrávať v play off. A on bol obrovskou súčasťou postupu Washingtonu do play off. Má za sebou dva skutočne vydarené roky v úlohe dvojky a všetci cítime, že je pripravený na ďalší krok a to stať sa jednotkou. Sme nadšení, že máme dve brankárske jednotky."Sakic narážal na Semiona Varlamova, s ktorým sa bude Grubauer deliť o miesto v bránke Colorada. Ťažko sa bude s aktuálnym vývinom situácie zmierovať český reprezentačný gólman Pavel Francouz, ktorý tesne pred MS v Dánsku podpísal s Coloradom ročný kontrakt na 690 tisíc dolárov.

Francouz si vyberal z niekoľkých ponúk z NHL, napokon sa rozhodol pre tú z Colorada. „Samozrejme, že človek porovnáva nejaké možnosti a Colorado mi prišlo ako dobrá voľba," hovoril Francouz tesne po podpise zmluvy pre české médiá.

Zdá sa, že teraz by to už tak pozitívne nehodnotil. Pri takmer 6-miliónovom Varlamovovi a vyše 3-miliónovom Grubauerovi sú jeho šance zachytať si v NHL minimálne. Všetko nasvedčuje tomu, že ho čaká rok na farme.

V New Jersey sa činili, podpísali troch útočníkov. Z toho dvoch účastníkov MS v Dánsku

Trojicu hráčov podpísalo vedenie New Jersey Devils.

Dnes, 07:34

0

Český útočník zostáva v meste hriechu, s finalistom predĺžil o rok

Český útočník Tomáš Nosek uzavrel nový kontrakt s Vegas.

Dnes, 07:28

0

Edmonton podpísal desiatku tohtoročného draftu

Desiatka tohtoročného draftu má vo vrecku nováčikovskú zmluvu.

Dnes, 07:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.0 ms