Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Úsmevné? Či skôr smutné? Chára odohral viac v oslabení ako Daňo za celú sezónu

Zdeno Chára © nhl.com

Slovenský útočník Marko Daňo prežíva náročnú sezónu, v ktorej si veľa nezahral.

Úsmevné? Či skôr smutné? Chára odohral viac v oslabení ako Daňo za celú sezónu

Hrá síce v jednom z najlepších tímov NHL, no čo z toho, keď prakticky nedostáva v drese Winnipegu žiadne šance. Marko Daňo sa snaží byť trpezlivý, občas dostane nejaké šance, najmä keď majú Jets zranených veľa útočníkov, no nastupuje len na pár minút vo štvrtom útoku. V dvadsiatich zápasoch dvakrát skóroval a získal tri body.

Keďže Daňo má vo Winnipegu jednocestný kontrakt, na farmu by ho museli poslať cez waiver listinu. A to vedenie Jets nechce riskovať, nakoľko by o slovenského útočníka mohlo ľahko prísť bez náhrady. Preto Daňo nerozširuje svoju zápasovú prax ani na farme. Uvidíme, čo sa udeje v lete, keďže mu končí zmluva. Lepším riešením by pre neho určite bolo zamieriť aj do slabšieho tímu, no v ktorom bude pravidelne hrávať a dostávať aj vyššie časové porcie.


Daňo v tejto sezóne NHL odohral presne 140 minút a 46 sekúnd. Tento fakt vyznieva skutočne úsmevne (či smutne?), keď sa pozrieme na počet minút Zdena Cháru, ktoré odohral v aktuálnej sezóne len v oslabení - 203:18.

Daňo má len 23 rokov, celú kariéru ešte pred sebou, no potrebuje čo najviac hrávať. Len v zápasoch sa môže zlepšovať, posúvať, tréningami a vysedávaním na tribúne to nepôjde. V tejto sezóne sa nedá očakávať, že sa jeho pozícia vylepší. Winnipeg má smelé ambície, všetko funguje ako má a tréner nemá dôvod robiť nejaké výraznejšie zmeny, jedine v prípade početných zranení. Snáď v lete sa karta otočí...


SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='23' AND a.id!='68873' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Čo stálo za nevydareným pôsobením Tatara vo Vegas? Gallant aj McPhee majú svoju vlastnú teóriu

Pôsobenie v drese Vegas Tomášovi Tatarovi nevyšlo podľa predstáv. Generálny manažér George McPhee i hlavný tréner Gerard Gallant majú na to svoju vlastnú teóriu.

Dnes, 10:19

0

VIDEO Mladí, berte si príklad! Chára je nezničiteľný, na tréningu ide na krv

Má 41 rokov, no formu mu môžu závidieť mnohí o dve dekády mladší borci.

Včera, 08:14

0

Zo zámoria prichádza hrozivá správa týkajúca sa Andreja Sekeru

Veľmi zlé správy ohľadom slovenského obrancu Andreja Sekeru prichádzajú zo zámoria.

15.08.18, 08:04

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.9 ms