Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Urobili Penguins trejdom Derricka Pouliota chybu?

Derrick Pouliot

Obhajcovia Stanleyho pohára začiatkom októbra vymenili osmičku draftu 2012 za farmára Andreja Pedana a voľbu v štvrtom kole draftu. Ako môžeme tento krok hodnotiť s odstupom troch mesiacov?

Urobili Penguins trejdom Derricka Pouliota chybu?

Dnes 23-ročný obranca sa v nabitej zostave Pittsburghu nedokázal za tri sezóny poriadne presadiť. Odohral 67 zápasov v základnej časti, ďalšie dva v play-off. Z dvoch prsteňov tak vlastní „len" jeden. Začiatkom sezóny ho generálny manažér Jim Rutherford vymenil do Vancouveru, kde pred koncom prípravného kempu poslali domov supertalentovaného Olliho Juoleviho. Miestečko pre iný top prospekt sa tak rýchlo našlo. Navyše, obeta v podobe voľby v štvrtom kole draftu a obrovitého ruského obrancu Andreja Pedana sa nezdala až taká veľká.

Sezóna sa ale nevyvíja celkom podľa očakávaní Pens, čo núti k zamysleniu. V polovici ročníka sa dvoma dlhými sezónami unavení Penguins nachádzajú mimo postupovej osmičky. A čo viac, šikovný a priebojný obranca ako Pouliot by sa im náramne hodil. V zadných radoch obhajcu totiž vládne neprehľadná situácia. Po odchodoch Daleyho a Hainseyho sa nedarí nájsť v obrane Pens rovnováhu.

Vedenie sa navyše podľa zámorských správ už niekoľko týždňov pokúša vymeniť Iana Colea aj dlhoročnú oporu Krisa Letanga, ktorí k tomu boli donedávna zranení. Defenzíva Pittsburghu je v lige deviata najhoršia, a ak to tím nezmení, do play-off sa mu bude postupovať ťažko.

Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
75.6 ms