Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Trištvrte sezóny sedel na tribúne. Daňove slová o budúcnosti vás zaskočia

Marko Daňo © nhl.com

Marko Daňo tri štvrtiny sezóny presedel na tribúne a sledoval spoluhráčov z Winnipegu.

Veľmi špecifickú sezónu má za sebou Marko Daňo. Slovenský útočník nemal priestor v prvom tíme, hrával len keď boli zranení útočníci a zväčša v štvrtej formácii na pár minút. Na konte mal len 23 štartov, strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Tri štvrtiny sezóny presedel na tribúne a sledoval spoluhráčov v akcii.

Jeho situácia bola o to náročnejšia, že Winnipeg ho nechcel poslať na farmu, nakoľko by tak musel spraviť cez waiver listinu a nechcel riskovať, že si ho stiahne iný klub. A tak Daňo len sedel na tribúne, poctivo trénoval a čakal na svoje šance, ktoré však prichádzali len veľmi zriedka.

„Boli spokojní, že som si vždy odrobil svoje. Na zimák som prichádzal prvý a posledný odchádzal, robil som veci navyše, aby som bol stále pripravený naskočiť. Boli preto vďační, že som k povinnostiam pristupoval profesionálne a neplánoval odísť. Chcel som zostať, keďže sme mali výborný tím a play-off veľmi lákalo. Prípadná šanca v ňom by ma mohla posunúť opäť vyššie," hovoril Daňo pre čas.sk.Máloktorý hráč by v jeho situácii zostával v klube, v ktorom mu nedajú šancu hrať v prvom tíme a dokonca ho nechcú ani poslať na farmu. Hokejista predsa chce hrať zápasy. Zmluva mu končí a čo je skutočne prekvapujúce, Daňo chce vo Winnipegu zostať.

„Mítingy boli pozitívne, hoci mi nevedia zaručiť, čo sa udeje v lete. S tým, keď som hral, však boli spokojní a tiež s prínosom v kabíne, kde som robil dobrú náladu. Zmluva sa mi skončila, no majú na mňa stále právo. Zmluvy sa budú riešiť v období draftu a uvidíme, či mi ponúknu kvalifikačnú. Verím, že miesto pre mňa zostane, lebo partia i tréner vo Winnipegu sú výborní," netají Daňo, že chce s Winnipegom predĺžiť spoluprácu.

Ťažko povedať, či pre dvadsaťtriročného útočníka je najlepšou voľbou práve zotrvanie vo Winnipegu. Skôr sa prikláňam k druhej možnosti. Áno, Jets majú výborný tím, lenže ako uplynulá sezóna ukázala, tréner Paul Maurice v ňom miesto pre Daňa jednoducho nemá. A náladu v kabíne môže robiť akú len chce, pokiaľ nehráva zápasy, nemôže sa skrátka zlepšovať. Vo svojom veku potrebuje najmä hrať a nie sa pozerať na spoluhráčov z tribúny.

Ideálna voľba by pre neho bola presunúť sa do slabšieho klubu, v ktorom by však získal stabilné miesto v zostave a pravidelne hrával ťažké zápasy. V roku 2013 bol draftovaný v prvom kole, no svoj potenciál zatiaľ ani zďaleka nenaplnil. Snáď v budúcej sezóne.

Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
60.2 ms