TIPY NA NHL 31.12.2021

NHL

Posledný tip NHL roka 2021. Rozlúčime sa s ním víťazne?

Detroit - Washington 2 (V) 1,60  1:3 OK

Covid úraduje naplno aj v NHL. Predĺžená vianočná prestávka, neustálne množstvo odložených zápasov, znižovanie kapacít štadiónov v záujme spomalenia šírenia zákerného vírusu. S tým všetkým sa liga borí. A tiež my tipéri. Situácia nie je jednoduchá, no napriek tomu sa dajú nájsť dobré tipy. Verím, že jeden z nich bude práve tento.

Detroit - veľmi pozitívne prekvapenie. V ostatných rokoch prechádzal prestavbou, patril k najslabším v lige. No zdá sa, že prichádza prelom. S blížiacou sa polovicou základnej časti je Detroit na hrane postupu do play-off, čo je pre tento tím určite úspechom. Red Wings sú nebezpeční najmä v domácej aréne (bilancia 11-5). Z posledných šiestich zápasov Red Wings nazbierali síce až štyri prehry, no napriek tomu posledné dva domáce súboje zvládli víťazne (Islanders, New Jersey).

Washington - stráca jediný bod na lídra Východnej konferencie Tampu Bay. Tradične jeden z top tímov NHL. Ovečkin ako keby nestarol, je tretí v bodovaní ligy (48) a druhý v góloch (22). Vzhľadom na jeho formu by ste netipovali, že v septembri oslávil 36. narodeniny. Po 10-dňovej prestávke sa Washington vrátil vo veľkom štýle, keď porazil doma Nashville a ukončil "predátorom" 7-zápasovú víťaznú sériu.

Vzájomné zápasy - Washingtonu sa v aréne Detroitu dlhodobo darí výborne. Vyhral tu už päťkrát v rade, pričom v posledných štyroch prípadoch v riadnom hracom čase.

Absencie - Detroit: Leddy (covid listina), Stephens, Stecher a Vrána (zranenia), Washington: Schultz, Vaneček, Jensen, Fehérváry, Cholowski a Sprong (covid listina) a Mantha (zranenie). Aj keď množstvo chýbajúcich Capitals vyzerá desivo, upozorňujem ,že títo hráči chýbali aj proti Nashville a napriek tomu Capitals dokázali zastaviť ich víťazné ťaženie.

Verdikt - Očakávam, že Washington potvrdí väčšiu kvalitu. Navyše má motiváciu, v prípade výhry môže ísť do čela Východnej konferencie. Naposledy porazil po prestávke Nashville, takže aj forma vyzerá OK. Vzájomné na ľade Detroitu má výborné. Red Wings toho v poslednom čase dosť veľa poprehrávali a nepredpokladám, že pridajú tretiu domácu výhru v rade. Verím Ovečkinovi a spol.

Prvý zápas proti Chárovi? Gretzky priznáva zdesenie: Keď som ho uvidel, bežal som za trénerom požiadať o toto

Včera, 07:59

Slafkovský reaguje na svoj rekord a posiela odkaz GM Montrealu ohľadom MS v Česku

Včera, 12:29

VIDEO Nad Slafkovským žasne aj expert na Colorado: Takto dominovať proti našim hviezdam? Absolútne špeciálne!

27.03.24, 19:25

Shane Wright dostal poriadne tvrdú facku od svojho klubu

Včera, 08:21

VIDEO Ako tank prešiel cez protihráča a mal obrovskú šancu! Len sa zahrievam, hovorí Slafkovský

Dnes, 06:43

Tréner Montrealu St.Louis prezradil, čím na neho Slafkovský zapôsobil najviac mimo ľadu: Vďaka tomuto je tam, kde...

Včera, 19:21

Fínsky tréner spomína: Si úbožiak, kričal som na Slafkovského! A potom prišla jasná reakcia Juraja

pred 3 hod.

VIDEO Černák dosiahol významný míľnik: Má šancu na klubový rekord Tampy Bay

Včera, 06:54

VIDEO Slafkovský prekonal svoj rekord, bodoval v 9. zápase v rade! Skvele naservíroval Suzukimu na 30. gól

Dnes, 06:13

VIDEO Toto nechceš! Šerif z Montrealu prekonal svoj rekord, bojoval s troma súpermi naraz

pred 5 hod.

slizo

02.01.22, 08:58

0 0

Sypeme ďalej, super:) ja zase v zelenom aj keď ma na jednom listku zarezal Mathews, druhý to slušne vykompenzoval..

Hazard

01.01.22, 18:37

0 0

ja idem na Boston teraz, handicap -1.0, kurz trápny jak cesta do roboty v daždi, ale spolieham sa na to, že to bude ten zápas, kde oddychnutý a zregenerovaný boston bude mať 40 striel a vyhrá 5:1 xd glhf

Hazard

01.01.22, 20:46

0 0

To je taká banda to Buffalo slabé :) extrém čo sa tam zas deje... Btw. pri stave 1:2 týpek netrafil úplne sám, úplne prázdnu bránu :) instantne na tom tam bolo hákovanie, presilovka, gól, 1:3 :) namiesto 2:2 a tretiny pred sebou je vybavené :) krásny začiatok roka :)

Hazard

01.01.22, 21:47

0 0

:) po 2. tretine som sa zmieril s tým, že ok prehral som :) potom dali na 3:3 a mali minimálne 3 obrovské šance a dali aj tých povestných 40 striel :) neznášam takéto prehry...

Hazard

02.01.22, 03:04

0 0

ach potom som ešte prehral na Edmontone, ale ak sa nestane comeback storočia, tak vyhrám všetko späť na st. louis, ale to už bol viac-menej allin tiket no, je to divoké ach

Hazard

02.01.22, 06:16

0 0

následne som urobil osudovú chybu večera a podal na žebrákov zo sjetlu, kde som si naivne myslel, že už im je blbé doma večne prehrávať, ale nie je :) hrozní sú, do toho 2 obrovské chyby vzadu a je vymalované :) rip... mal som ísť radšej spať ach... gn

Perkg

01.01.22, 17:18

0 0

Čaute banda a všetko dobré do nového roka, veľa zelených tiketov a pôžitku z hokeja prajem. Ja som včera išiel Goodrowa bod za luxusný kurz 3,30. Potom mi vyšla ešte AHLka keď som dal na farmu Detroitu.

Takže good luck všetkým. Btw dneska by mal dať gól Pasta, ten nedal asi 6 zápasov gól.