logo NHL © nhl.com

A je to tu! Náš prvý tip v novej sezóne NHL

PITTSBURGH - CHICAGO X2 1,8  5:2 KO

1. Absencie kľúčových hráčov na strane Penguins - chýbajú najväčšie esá ofenzívy Sidney Crosby aj Jevgenij Malkin.

2. Marc-André Fleury. Najlepší brankár uplynulej sezóny (vyhral Vezina Trophy) zažil najlepšie obdobie svojej kariéry práve v Pittsburghu. V drese Penguins trikrát získal Stanleyho pohár. V lete sa presunul do Chicaga. Očakáva sa, že by mal na dobre známom ľade nastúpiť práve on. Určite sa proti svojmu bývalému klubu bude chcieť vytiahnuť.

3. Hlad Chicaga po prvej výhre v sezóne. Začalo na náročnom tripe, prehralo v Colorade a po predĺžení v New Jersey. Veľmi ťažký začiatok sezóny. Prvá výhra je otázka času, výkony Blakhawks neboli zlé. S oboma súpermi boli vyrovnaní v streľbe na bránku, prehrali tesne 34-36 v Colorade a 27-29 v New Jersey.

4. Chicago je azda najmenej obľúbeným súperom "tučniakov" v lige. Donedávna Chicago ťahalo proti Penguins sériu šiestich výhier v riadnom čase! Prerušila sa ich v poslednom vzájomnom súboji (november 2019). Chicago štyri minúty pred koncom 2. tretiny pritom v Pittsburghu vyhrávalo 2:0, napokon prehralo 2:3 po nájazdoch.

Kapitán Montrealu terčom kritiky za odmietnutie pozvánky na MS v Česku. Toto je dôvod jeho rozhodnutia

23.04.24, 10:41

Päť hráčov z NHL a to nie je všetko! Slováci môžu mať pokojne aj 10 zámorských posíl na MS v Česku

23.04.24, 19:26

Adam Sýkora: Sedel som vedľa Panarina, bál som sa aj niečo opýtať. Ako to vidí so svojimi šancami na NHL?

23.04.24, 09:04

Dvorský a Mešár nedostali šancu bojovať o MS. Reagujú slovenské osobnosti: Myslíme si o tom toto!

Včera, 13:52

V zámorí porovnávali draftové jednotky NHL za posledných 10 rokov. Pozrite, ako dopadol Slafkovský

Včera, 19:49

Nemec avizuje posun na úplne inú úroveň, teší sa na presilovky so Slafkovským a bitka od Domiho? Ukázal svoj...

Včera, 08:52

Slováci naberajú na sile! Potvrdený príchod ďalšej hviezdy z NHL

23.04.24, 06:33

Pospíšil pred MS: Chcem byť lídrom! A čo jeho tvrdosť? Budú pískať prísnejšie, musím si dávať pozor

23.04.24, 12:15

VIDEO Fehérváry naskočil z trestnej a rútil sa v úniku, vychytal ho famózny Šesťorkin

0 0

ajaj...tá prvá tretina...nebyť toho chicago určite nebolo horším tímom, škoda...len čím to bolo? či premotivovaným a deravým fleurym alebo tým, že penguins už po vytvorení veľkého náskoku spomalili tempo

0 0

V prvom zápase zmietol pittsburgh vonku tampu 2:6 bez malkina a crosbyho... Navyše posledný zápas v tripe... Až na hlad Chicaga po víťazstve a vzájomnú bilanciu mi to nepasuje... Dnes to vynechám... ale som nadšený, že zase štartuje kolotoč NHL a Tvoje analyzy, pozdravujem