Tip na NHL 27.1.2020

logo NHL
BONUS Bonus 4000 € + 20 € pre každého nového hráča!

Po All star prestávke sa opäť roztáča kolotoč NHL a sme späť aj s rubrikou Tipy na NHL. Čo sme vybrali dnes?

Nashville - Toronto 2 (V) 2,00  2:5 OK

All star prestávka je v NHL akousi polčasovou prestávkou čo sa týka základnej časti. Pár týždňov po nej nasleduje prestupová uzávierka. V tomto období sa už zhruba vie, ktoré tímy počítajú s bojom o playoff a ktoré, naopak, to zabalia a postavia sa do úlohy predajcov uvedomujúc si, že ich východisková pozícia ich nestavia do reálneho boja o postup.

Toronto Maple Leafs trápia obrovské výkyvy formy počas sezóny. Na lavičke skončil tréner Mike Babcock, ktorého nahradil Sheldon Keefe. Istý čas to po jeho príchode vyzeralo, že Toronto konečne predáva plný potenciál, ktorým jeho hviezdny káder disponuje. Na prelome rokov Maple Leafs ťahali sériu 10 zápasov s bodovým ziskom, pričom 9 z nich vyhrali.

No pred prestávkou sa im prestalo dariť. Prehrali päť zo šiestich zápasov, naposledy doma vysoko 2:6 s Chicagom. Auston Matthews neabsolvoval All star víkend pre zdravotné problémy, no tie by mu nemali zabrániť v tom, aby nastúpil na prvý zápas po prestávke. Do akcie sa navyše vracia kľúčový obranca Toronta Jake Muzzin, čo by mala byť pre tím trénera Keefea obrovská vzpruha.

Od Nashville Predators sú v Západnej konferencii horšie postavené len tri tímy. Na playoff stráca 6 bodov a z pohľadu tohto klubu ide o veľmi nevydarenú prvú polovičku základnej časti. Pred All star prestávkou Nashville doma zaknihovalo tesnú výhru s Buffalom 2:1 a zabránilo tak tretej prehre v rade. Faktom však zostáva, že "predátori" prehrali až 7 z posledných 11 zápasov a o dobrej forme sa tiež nedá hovoriť.

Veľkej kritike čelila trojica centrov Nashvillu Duchene, Johansen a Turris. Podľa názoru zámorských odborníkov hrajú až príliš na svoje tričko, málo vypomáhajú defenzíve a navyše sú to "chronickí lajdáci", ktorí do zápasu ani zďaleka nedávajú maximálne nasadenie. Na tomto probléme Predators horia. Zjavne to ani v Toronte nefunguje úplne podľa predstáv, pretože tak hviezdny tím by mal byť niekde úplne inde. Výsledkovo, herne aj v tabuľke. Aktuálne sú Matthews, Tavares, Marner a spol. mimo priečok postupu do playoff. Strácajú 4 body.

Verím, že prestávka pomohla hráčom Toronta zresetovať si hlavy. Pauza prišla ako na zavolanie a je najvyšší čas začať poriadne hrať a vyhrávať. Inak vlak do playoff unikne do nenávratna. A to by sa v prípade Toronta rovnalo obrovskej blamáži. Do hry sa vracia kľúčový člen defenzívy Muzzin. Verím, že Maple Leafs odštartujú po prestávke víťazne a potvrdia, že ich kvalita je väčšia, ako ukázali v prvej polovici základnej časti.

TIPY NA NHL 26.1.2021

Bilancia v novej sezóne zatiaľ 1-1. Čo sme vybrali dnes?

26.01.21, 14:23

15

TIPY NA NHL 25.1.2021

Prvý tip v novej sezóne vyšiel. A čo sme vybrali tentoraz?

25.01.21, 15:05

8

TIPY NA NHL 22.1.2021

Takmer po ročnej prestávke je tu opäť obľúbená rubrika TIPY NA NHL. Čím odštartujeme sezónu?

22.01.21, 15:11

15

Marcel78

28.01.20, 03:56

0 0

Nakoniec som.siel WAS a vyslo aj mne aj vam :)

0 0

Tiež dobrý tip, už to po tých prehrách chcelo konečne výhru a Ottawa bola na to chytiť sa ako stvorená...ak si šiel na VZ tak gratulácia

0 0

za minulý týždeň som prehral pár tisíc, tak to musím vyhrať späť :D skurvené Rangers (30 sekúnd) a Minesota (5 sekúnd) a potom sa to rozbehlo ach :D

BetBoss

27.01.20, 20:11

0 0

ono to tak býva, keď príde zlá vlna, tak zmetie všetko ako tsunami :) ale potom príde dobrá vlna a vrátiť si to späť aj so ziskom, neboj :)

0 0

moc sa mi neľúbia tie zápasy dnes, ale asi for fun dám San Jose, ale tak určite nebudem späť v čase, kedy nabehnu zostavy, tak možno podľa toho ma niečo zaujme :D

BetBoss

27.01.20, 20:12

0 0

Akože SJ môže kľudne vyhrať, myslím, že po tých troch prehrách by sa im aj patrilo...taký tím s Karlssonom, Burnsom a nič nehrajú, ale Anaheim je na tom podobne v doterajšej sezóne