Tatar prekvapil tvrdosťou, raduje sa zo senzačného postupu. Šialený zvrat Marinčinovho Toronta + VIDEO

Tomáš Tatar © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Tomáš Tatar prekvapil tvrdou hrou a raduje sa zo senzačného postupu.

Tatar sa raduje zo senzačného postupu cez Pittsburgh

Montreal postúpil do vyraďovacej fázy NHL z posledného 24. miesta. O to prekvapujúcejší je postup Canadiens cez Pittsburgh. V štvrtom zápase porazil Montreal "tučniakov" 2:0 a celú sériu vyhral 3:1 na zápasy.

Artturi Lehkonen strelil víťazný gól 4 minúty a 11 sekúnd pred koncom. Shea Weber pečatil konečný výsledok gólom do prázdnej bránky.

Carey Price vychytal shutout, predviedol 22 úspešných zákrokov.

Sidney Crosby, ktorý hral v deň svojich 33. narodenín, trafil v 47. minúte v presilovke konštrukciu bránky.

Tomáš Tatar odohral 16 minút a 25 sekúnd, nebodoval. Dvakrát vystrelil, zblokoval jednu strelu a rozdal päť bodyčkov - druhý najviac v zápase po spoluhráčovi Jesperim Kotkaniemim (8).

Montreal sa v osemfinále play-off stretne s víťazom zápasu medzi Tampou Bay a Philadelphiou.

Fenomenálny záverečný zvrat Toronto udržal v hre

Keď v 55. minúte Boone Jenner zvyšoval na 3:0 pre Columbus, zdalo sa byť o postupujúcom rozhodnuté. No Toronte sa nevzdalo a predviedlo fenomenálny zvrat.

Zariadilo ho päť hráčov - Auston Matthews (1+2), ktorý strelil víťazný gól v predĺžení - William Nylander (1+1), ktorý zavelil k obratu gólom v 57. minúte - Zach Hyman (1+1) - John Tavares (1+1) a Mitch Marner (0+3).

Maple Leafs všetky tri góly v riadnom čase strelili pri hre bez brankára a so šiestimi hráčmi na ľade.

Stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy a o postupujúcom sa rozhodne v ďalšom stretnutí.

Martin Marinčin odohral najmenej spomedzi obrancov Toronta - len 13 minút a 29 sekúnd. Na konto mu pribudla jedna mínuska, raz vystrelil a zblokoval dve strely. Tréner Sheldon Keefe ho využíva pri hre v oslabení, v ktorom odohral takmer 4 minúty - najviac zo všetkých hráčov Toronta.

Gáborík o svojej nedávnej výmene v NHL: Aký mala význam? A čím ho potešil majiteľ Tampy Bay?

Aj keď tri roky nehral, stal sa súčasťou trejdu. Gáborík vysvetlil význam svojej výmeny do Tampy, aj čím ho potešil majiteľ klubu

pred 4 hod.

1

VIDEO Chára piaty najlepší v NHL! Napriek prehre aj v treťom zápase s pluskou

Mimoriadne platný hráč. Chára je piaty najlepší v NHL, s pluskou aj v treťom zápase sezóny

pred 5 hod.

0

VIDEO Prinesie mu to šťastie? Dnes je to presne 10 rokov, čo Chára strelil prvý hetrik v NHL

Presne pred 10 rokmi Zdeno Chára strelil svoj prvý hetrik v NHL. Prinesie mu to šťastie?