Tatar naštartoval Montreal k výhre nad úradujúcim šampiónom NHL + VIDEO

Tomáš Tatar © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Tomáš Tatar odohral svoj zatiaľ najlepší zápas v tejto sezóne.

New York Rangers - Edmonton 1:4

Edmonton hrá v tejto sezóne ako pokropený živou vodou. Nový tréner Dave Tippett zjavne priniesol do šatne víťaznú mentalitu. Oilers vyhrali aj piaty zápas v sezóne. Vyhrať päť duelov v rade sa Edmontonu podarilo na začiatku sezóny naposledy v ročníku 1985-86. Rekordný štart Edmonton zaznamenal v sezóne 1983-84, keď vyhral sedemkrát v rade. Leon Draisaitl režíroval triumf dvoma gólmi a asistenciou, Connor McDavid a Oscar Klefbom zhodne zapísali gól a asistenciu. Kaapo Kakko, dvojka tohtoročného draftu, strelil svoj premiérový gól v NHL. Za úspešným vstupom Edmontonu do sezóny stojí výborné využívanie presiloviek. Zo 17 dokázal na gól pretaviť 7 a má 41,2 % využitie početných výhod. McDavid, Draisaitl a obranca Darnell Nurse bodovali zatiaľ vo všetkých piatich zápasoch v sezóne. Tomáš Jurčo odohral 11 minút, zaknihoval jednu strelu, jednu zblokovanú strelu a jednu plusku.

Ottawa - Tampa Bay 4:2

Prvej výhry v sezóne sa dočkala Ottawa. Hrdinom bol Vladislav Namestnikov, ktorý proti svojmu bývalému tímu strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Bol zároveň autorom víťazného gólu. „Tu v Ottawe je to pokojnejšie. Môžem zaparkovať svoje auto a nemusím kdekoľvek chodiť pešo, takže je to dobré. Je to tu viac uvoľnené a užívam si tu každú sekundu," vymenoval Namestnikov pre nhl.com výhody pôsobenia v Ottawe po prvom týždni v drese Senators, kam prestúpil z NY Rangers. Slovenský obranca Erik Černák v drese "bleskov" odohral 19:39 min., raz vystrelil na bránku, jednu strelu zblokoval, inkasoval jeden dvojminútový trest a duel ukončil s mínuskou na konte.

Boston - New Jersey 3:0

Hughes, Simmonds, Gusev, Subban. Veľké posily získali Devils v lete, no výkonmi zaostávajú za očakávaniami. New Jersey prehralo aj piaty zápas v sezóne, čo sa stalo prvýkrát od sezóny 2013-14. Naopak Boston pokračuje vo výbornom štarte a vylepšil si bilanciu na 4-1. Tuukka Rask vychytal všetkých 31 striel a zažiaril shutoutom. Brad Marchand zapísal gól a asistenciu. Za Bruins skórovali aj Patrice Bergeron a Joakim Nordstrom. New Jersey by malo popracovať na presilovkách, nakoľko nevyužilo ani jednu v sezóne z 15. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára tradične hral v prvej obrane. Odohral niečo viac ako 22 minút, len spoluhráč Brandon Carlo a P. K. Subban z New Jersey mali vyšší ice-time. Chára zblokoval tri strely, dal jeden hit, raz vystrelil na bránku a tiež inkasoval jeden dvojminútový trest. Duel ukončil s dvoma pluskami na konte.

Montreal - St.Louis 6:3

Tomáš Tatar gólom a asistenciou pomohol k výhre Montrealu nad úradujúcim šampiónom zo St.Louis. Tatar bol na ľade niečo viac ako 18 minút. Zaknihoval dve plusky, dva strelecké pokusy a jeden hit. Brendan Gallagher zažil trojbodovú noc (2+1) a výrazne sa pričinil na tom, že Blues prehrali v riadnom čase prvýkrát v sezóne. Tatar v 13. minúte poslal Canadiens do vedenia. „Dnes ráno sme si prešli videom. Mali sme niekoľko videí spoločne ako útok a chceli sme robiť tieto malé detaily lepšie a tiež sa vzájomne viac podporovať, čo Gallagher spravil pri tejto akcii. A skončilo to gólom Tomáša," hovoril Tatarov spoluhráč z útoku Phillip Danault.

Dallas - Washington 1:4

Dallas pokračuje v nevýraznom štarte do sezóny, prehral piaty zápas zo šiestich. Washington prelomil trojzápasovú sériu prehier. Kľúčom bolo z pohľadu Capitals ubránenie všetkých šiestich presiloviek domácich. John Carlson a Tom Wilson zhodne pomohli k výhre gólom a asistenciou. Carlson je lídrom bodovania obrancov v NHL, na konte má 10 bodov (2+8) a len trojica útočníkov McDavid, Draisaitl a Laine je v lige produktívnejšia. Alexander Ovečkin dal gól do prázdnej bránky a bol to jeho štvrtý presný zásah v sezóne. V tomto súboji sme boli svedkami slovenskej konfrontácie. V tíme domácich Stars nastúpil obranca Andrej Sekera. Na ľade bol zhruba 18 minút, zblokoval jednu strelu, dal jeden bodyček a do štatistík mu pribudli aj dve mínusky. Richard Pánik stále čaká na prvý bod v drese Washingtonu. Počas takmer 13 minút na ľade raz vystrelil a dal jeden bodyček.

Jaroš hral v prvej obrane, bodoval a jeho tím vyhral tretí zápas v rade

Dvaja slovenskí reprezentační obrancovia v akcii v zápasoch AHL.

pred 39 min.

0

Washington bodoval v 13. zápase v rade, Pánik najaktívnejším strelcom zápasu + VIDEO

Dvaja slovenskí hráči sa predstavili v nočných dueloch zámorskej NHL.

CELKOM

Raketové zrýchlenie, pád a úžasné zakončenie. McDavid strelil fenomenálny gól +...

Dve TOP hviezdy NHL zranené v jednu noc + VIDEO

Hrdinský výkon nenávideného Wilsona! Zranil sa, no vrátil sa a dvoma gólmi rozhodol...