Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Tatar dielikom puzzle, ktorý akosi nesedí do dokonalej skladačky Vegas

Tomáš Tatar © nhl.com

Veľký kontrast tímového úspechu a zároveň individuálneho trápenia zažíva slovenský útočník Tomáš Tatar.

S takoutu krízou sa počas svojho pôsobenia v NHL ešte nestretol

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Aspoň tak sa to zvykne vravieť. Túto frázu si môže pokojne opakovať slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si prechádza nebývalou krízou, s akou sa ešte počas svojho pôsobenia v zámorskej NHL nestretol. Doľahol na neho tlak očakávaní? Alebo mu len nesadol prestup z Detroitu do Vegas?

Nevedno. Vo Vegas začínal v prvom útoku, postupne sa prepadol až do tretieho. V 20 zápasoch strelil len štyri góly a nazbieral šesť bodov. Vzhľadom k výške jeho kontraktu a predošlých výkonov sa od neho čakalo podstatne viac. Iste, každý hráč potrebuje určitý čas na aklimatizáciu v novom prostredí. No Tatar už toho času mal pomerne dosť. A do herného konceptu Golden Knights akosi nezapasoval.


Nalejme si čistého vínka. Tatar mal katastrofálny záver základnej časti. V záverečných ôsmich dueloch strelil len jeden gól a pridal jednu asistenciu. To by však nebolo najhoršie. No v záverečných troch dueloch nazbieral 7 mínusiek! V poslednom zápase základnej časti proti Calgary štyri z nich. To je na takejto úrovni absolútne neprijateľné. Pritom od Tatara sa očakáva aj výrazná pomoc smerom dozadu. Veď v defenzívnej hre sa v posledných rokoch značne zlepšil.

Tréner Gerard Gallant mu napriek tomu dôveroval aj v úvodných dvoch domácich zápasoch série prvého kola playoff proti Los Angeles. Vegas síce oba súboje vyhralo, no v NHL je konkurencia obrovská a aj napriek tímovému úspechu kouč Gallant neváhal zasiahnuť do zostavy. Tatar v úvodných dvoch dueloch playoff nepresvedčil, nebodoval a tak prišiel trest - v prvom zápase na ľade Los Angeles bol vynechaný zo zostavy, súboj pozeral ako zdravý náhradník z tribúny.

Veľký kontrast zažíva vo vegaskej púšti Tomáš Tatar. Kontrast senzačného tímového úspechu, Vegas je vo svojej prvej sezóne v súťaži krôčik od postupu do štvrťfinále playoff. Na druhej strane však Tatar prežíva nebývalé individuálne trápenie. S takoutu krízou sa počas svojho pôsobenia v NHL ešte nestretol. Uvidíme ako sa s náročnou situáciou dokáže 27-ročný útočník popasovať.

Zaujímavý je pohľad na jeho štatistiku +/-. V NHL krúti piatu kompletnú sezónu a sledujte jeho bodovanie pravdy od prvej sezóny až po tú aktuálnu: +12, +6, +4, -8 a v aktuálnej sezóne -19! Čo rok, to väčší prepad. V Detroite sa to ešte dalo zvaliť na úpadok celého tímu, ktorý skutočne zo sezóny na sezónu išiel z kopca prudko dole. No vo Vegas, ktorý patrí medzi najlepších v lige nazbierať jedenásť mínusiek v dvadsiatich zápasoch je fakt silná káva.


Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.1 ms