Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Tatar dielikom puzzle, ktorý akosi nesedí do dokonalej skladačky Vegas

Tomáš Tatar © nhl.com

Veľký kontrast tímového úspechu a zároveň individuálneho trápenia zažíva slovenský útočník Tomáš Tatar.

S takoutu krízou sa počas svojho pôsobenia v NHL ešte nestretol

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Aspoň tak sa to zvykne vravieť. Túto frázu si môže pokojne opakovať slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si prechádza nebývalou krízou, s akou sa ešte počas svojho pôsobenia v zámorskej NHL nestretol. Doľahol na neho tlak očakávaní? Alebo mu len nesadol prestup z Detroitu do Vegas?

Nevedno. Vo Vegas začínal v prvom útoku, postupne sa prepadol až do tretieho. V 20 zápasoch strelil len štyri góly a nazbieral šesť bodov. Vzhľadom k výške jeho kontraktu a predošlých výkonov sa od neho čakalo podstatne viac. Iste, každý hráč potrebuje určitý čas na aklimatizáciu v novom prostredí. No Tatar už toho času mal pomerne dosť. A do herného konceptu Golden Knights akosi nezapasoval.


Nalejme si čistého vínka. Tatar mal katastrofálny záver základnej časti. V záverečných ôsmich dueloch strelil len jeden gól a pridal jednu asistenciu. To by však nebolo najhoršie. No v záverečných troch dueloch nazbieral 7 mínusiek! V poslednom zápase základnej časti proti Calgary štyri z nich. To je na takejto úrovni absolútne neprijateľné. Pritom od Tatara sa očakáva aj výrazná pomoc smerom dozadu. Veď v defenzívnej hre sa v posledných rokoch značne zlepšil.

Tréner Gerard Gallant mu napriek tomu dôveroval aj v úvodných dvoch domácich zápasoch série prvého kola playoff proti Los Angeles. Vegas síce oba súboje vyhralo, no v NHL je konkurencia obrovská a aj napriek tímovému úspechu kouč Gallant neváhal zasiahnuť do zostavy. Tatar v úvodných dvoch dueloch playoff nepresvedčil, nebodoval a tak prišiel trest - v prvom zápase na ľade Los Angeles bol vynechaný zo zostavy, súboj pozeral ako zdravý náhradník z tribúny.

Veľký kontrast zažíva vo vegaskej púšti Tomáš Tatar. Kontrast senzačného tímového úspechu, Vegas je vo svojej prvej sezóne v súťaži krôčik od postupu do štvrťfinále playoff. Na druhej strane však Tatar prežíva nebývalé individuálne trápenie. S takoutu krízou sa počas svojho pôsobenia v NHL ešte nestretol. Uvidíme ako sa s náročnou situáciou dokáže 27-ročný útočník popasovať.

Zaujímavý je pohľad na jeho štatistiku +/-. V NHL krúti piatu kompletnú sezónu a sledujte jeho bodovanie pravdy od prvej sezóny až po tú aktuálnu: +12, +6, +4, -8 a v aktuálnej sezóne -19! Čo rok, to väčší prepad. V Detroite sa to ešte dalo zvaliť na úpadok celého tímu, ktorý skutočne zo sezóny na sezónu išiel z kopca prudko dole. No vo Vegas, ktorý patrí medzi najlepších v lige nazbierať jedenásť mínusiek v dvadsiatich zápasoch je fakt silná káva.


Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
69.2 ms