Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Spravil som chybu, mal som zostať v Rangers, sype si Hrivík popol na hlavu

Marek Hrivík © newsday.com

Slovenský útočník Marek Hrivík ľutuje, že sa rozhodol opustiť organizáciu New Yorku Rangers.

Pred rokom si povedal dosť. Marek Hrivík sa rozhodol opustiť organizáciu New Yorku Rangers. Cítil, že na Manhattane je obrovská konkurencia a mal pocit, že zísať stabilné miesto v prvom tíme bude extrémne ťažké. Preto podpísal ročný kontrakt s Calgary Flames. Myslel, že v tomto tíme by mal mať výraznejšiu šancu presadiť sa. Mýlil sa.

Škrt cez rozpočet mu pripravilo aj zdravie, nakoľko v sezóne si prešiel hneď dvoma otrasmi mozgu. Bol to jeden z hlavných dôvodov, pre ktoré sa nedokázal v Calgary vôbec presadiť. V prvom tíme odohral len tri zápasy bez bodového zápisu. Väčšinu sezóny strávil v AHL, na farme v Stocktone patril medzi kľúčových hráčov. V 32 zápasoch nazbieral 30 bodov (11+19).

Po deväťročnom zámorskom boji o miesto v NHL sa rozhodol pre presun do Európy. Predsa len, má 26 rokov, kariéra profesionálneho športovca je časovo ohraničená a musí sa pozerať aj na finančnú stránku, finančne sa zabezpečiť. Veľmi dobre vieme, že na farme sa nezarábajú veľké peniaze. Preto sa rozhodol prikývnuť na ponuku z Ruska, v budúcej sezóne si premiérovo vyskúša KHL v drese Viťaza Podoľsk.
Pri spätnom pohľade si Hrivík sype popol na hlavu a keby mohol čas vrátiť o rok dozadu, nespraví rozhodnutie o odchode z New Yorku. „Možno som urobil chybu, mal som počkať v New Yorku a neodísť do Calgary. Roky, v ktorých som patril Rangers, mali silný tím, teraz prišlo k prestavbe. Z farmy v Hartforde povolali polovicu hráčov do prvého tímu, no ja som bol už preč. V Calgary bolo cítiť, že mali prioritu potiahnuť hore draftovaných hokejistov, na čo som doplácal," uviedol Hrivík pre šport.sk.

Nič však nie je stratené. Z KHL do NHL prúdi množstvo hokejistov a ak zažije v drese Podoľska vydarený ročník, prečo sa nevrátiť späť?


Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.9 ms