Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Slabý a drahý? Do tohto tímu chcú Kings vymeniť Gáboríka, tvrdí Sportsnet

Marián Gáborík © TASR

Marián Gáborík prežíva šťastné momenty v súkromí, jeho ďalšia hokejová budúcnosť je nateraz veľmi neistá.

Slabý a drahý? Do tohto tímu chcú Kings vymeniť Gáboríka, tvrdí Sportsnet

V súkromí žiari šťastím, v hokeji na to nemá dôvod. Čerstvý ženáč Marián Gáborík si aspoň v súkromí sobášom s Ivanou Surovcovou spravil radosť po najhoršej sezóne kariéry v NHL. Hráč s platom takmer 5 mil. dolárov na sezónu opäť ukázal svoju "krehkosť", resp. náchylnosť na zranenia. Odohral len 56 zápasov, strelil iba 10 gólov a získal 21 bodov. Slabšie čísla počas svojho pôsobenia v zámorskej profilige nemal.

Najhoršie na tom však je, že nejde len o jeden nevydarený ročník, ale v jeho prípade skôr už o nový trend. Veď v sezóne predtým tiež odohral len 54 zápasov s podobnou bilanciou 12 gólov a 22 bodov. Od hráča Gáboríkovho formátu a najmä od hráča s jeho platom očakáva vedenie Los Angeles Kings podstatne viac. Gáboríkove posledné dve nevydarené sezóny úzko súvisia s tým, že "králi" v oboch prípadoch zostali tesne pred bránami play off.


Aj keď má Gáborík v Los Angeles zmluvu ešte na štyri sezóny, otázka jeho budúcnosti zostáva naďalej otvorená. Mnoho napovedal fakt, že vedenie Kings ho v expanznom drafte nezaradilo medzi chránených hráčov. Jeho odchodu sa teda zjavne nebráni. Hráč v jeho veku (35 rokov), extrémne náchylný na zranenia, s mizernými poslednými dvoma sezónami a takmer 5 mil. platom? Niet divu, že sa ho Kings chcú zbaviť.

Najnovšie s podobnou teóriou prišiel elitný zámorský novinár Eliotte Friedmann, ktorý pre Sportsnet uviedol, že Gáboríkovou možnou novou destináciou sa môže stať Ottawa Senators. „Keď som pred niekoľkými týždňami špekuloval o výmene medzi Kings a Senators, spomínal som výmenu Dustina Browna a Diona Phaneufa. Zdá sa mi, že som hádal zlé meno hráča LA. V centre diania je pravdepodobne Marián Gáborík."

Pre Kings by to bol pozitívny krok, výrazne by si odľahčili platový strop. Posun vpred by to mohol byť aj pre Gáboríka, ktorý zjavne potrebuje nový impulz, aby ešte dokázal reštartovať svoju upadajúcu kariéru. Ottawa by pre neho mohla byť skutočne zaujímavou destináciou, veď "senátori" sa v uplynulej sezóne prebojovali do konferenčného finále, v ktorom len tesne 3:4 na zápasy podľahli úspešnému obhajcovi Stanley Cupu z Pittsburghu.

Ako mu tréner zdôvodnil posadenie na tribúnu? Tatar vyšiel s pravdou von

Tomáš Tatar priznal, ako mu tréner Gerard Gallant zdôvodnil svoje rozhodnutie posadiť ho na tribúnu.

pred 111 min.

0

Gáborík sa nechal strhnúť trenčianskou eufóriou. Neuveríte, čo sľúbil hráčom

Marián Gáborík má už po sezóne, no napriek tomu stále žije hokejom.

Včera, 08:35

0

Slovákom sa v playoff AHL darí. Marinčin výrazne prispel k druhej domácej výhre Toronta

Martin Marinčin výborným výkonom prispel k druhej domácej výhre Toronta Marlies.

Včera, 07:46

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
318.5 ms