Skvelý Černák predviedol gólové torpédo, Tatar famózne sólo cez celé klzisko + VIDEO

Erik Černák © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Dva nádherné slovenské góly v NHL.

Boston potvrdil formu, bodoval šiestykrát v rade

Peter Cehlárik sa v druhom útoku Bostonu s Čechmi Davidom Pastrňákom a Davidom Krejčím síce bodovo nedokázal presadiť, no jeho tím vyhral na domácom ľade proti Los Angeles 5:4 po predĺžení. Cehlárikovi počas necelých štrnástich minút na ľade na konto pribudli dve mínusky a mal dva strelecké pokusy.

Bruins bodovali v šiestom zápase v rade, Patrice Bergeron bol autorom rozhodujúceho zásahu. Ku víťaznému gólu pridal aj dve asistencie. Charlie McAvoy, Danton Heinen a Brad Marchand zaknihovali zhodne po góle a asistencii. Tuukka Rask predviedol 25 zákrokov a svoju osobnú bodovú sériu zápasov natiahol už na číslo 10.

David Pastrňák natiahol svoju bodovú sériu na 7 zápasov, nazbieral v rámci nej 11 bodov. Brad Marchand strelil svoj 24. gól v oslabení a v klubovej histórii Bostonu vyrovnal druhého Dereka Sandersona. Rekordérom Bostonu v počte "oslabovkových" gólov je Rick Middleton (25).

Kapitán Zdeno Chára mal najvyšší ice-time spomedzi všetkých hráčov Bostonu (rovných 24 minút) a duel ukončil s jednou pluskou. Odsedel si aj jeden dvojminútový trest, raz vystrelil a protihráčov počastoval dvoma bodyčekmi.

Jarošov víťazný návrat po zranení

Christián Jaroš zaznamenal víťazný návrat do zostavy Ottawy, ktorá porazila doma Winnipeg 5:2. Jaroš nehral týždeň pre zranenie. Počas 15 minút na ľade rozdal tri bodyčeky a zblokoval jednu strelu.

Gólman Anders Nilsson predviedol 44 zákrokov a útočník Mark Stone strelil dva góly. Obaja sa výrazne pričinili na tom, že Jets utrpeli už tretiu prehru v rade. Matt Duchene ku gólu pridal jednu asistenciu.

Arizona zlomila sériu piatich prehier, Pánik najaktívnejším strelcom zápasu

Arizona porazila na domácom ľade Dallas 3:2 a podarilo sa jej prelomiť päťzápasovú sériu prehier. Režisérom víťazstva "kojotov" bol útočník Alex Galchenyuk, ktorý strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Darcy Kuemper prispel k triumfu 33 zákrokmi. Arizona navyše zlomila deväťzápasovú sériu prehier proti Dallasu, ktorá sa ťahala od konca marca 2016.

Richard Pánik, o ktorom sa hovorí, že by mohol byť v závere prestupového obdobia vytrejdovaný, bol najaktívnejším strelcom zápasu (6 pokusov). V prvom útoku Coyotes odohral takmer 17 minút, duel ukončil s jednou mínuskou, troma bodyčekmi a dvoma zblokovanými strelami na konte.

Tatarove nádherné gólové sólo, prešiel celým klziskom

Tomáš Tatar skóroval pri prehre Montrealu na domácom ľade proti Torontu 3:4 po predĺžení. V 22. minúte vyrovnával na 2:2, keď od Shea Webera prebral prihrávku vo vlastnom obrannom pásme, prešiel celým klziskom, spoza kruhov cez brániaceho protihráča vystrelil a skončilo to gólom. Zaujímavosťou je, že gólman Carey Price si pri jeho góle pripísal asistenciu vo svojom jubilejnom 600. zápase v NHL.

Tatar bol tretím najvyťažovanejším útočníkom Canadiens s ice-timeom 19:27, z toho takmer 5 minút odohral v presilovke. Tatar mal štyri strelecké pokusy, rozdal tri bodyčeky, zblokoval jednu strelu a stretnutie ukončil s jednou pluskou na konte. John Tavares gólom v predĺžení rozhodol o tom, že Toronto natiahlo víťaznú sériu už na štyri stretnutia.

Frederik Andersen predviedol 35 zákrokov. Toronto porazilo Montreal šiestykrát po sebe a je to najdlhšia víťazná séria Maple Leafs proti Canadiens od roku 1951.

Skvelý Černák predviedol gólové torpédo, bol treťou hviezdou

Obranca Erik Černák skóroval pri víťazstve Tampy Bay doma proti Pittsburghu 5:4. V 16. minúte poslal "blesky" do vedenia 2:1 po tom, ako napriahol z prvej spoza kruhov a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Ako ukazujú spomalené zábery, puk sa odrazil od nohy Patrica Hornqvista. Černák odohral skvelý zápas, vyhlásili ho za tretiu hviezdu. Počas 21:31 min. na ľade vyslal tri strely a nazbieral tri plusky. Vo svojej nováčikovskej sezóne má na konte dva góly, deväť bodov a 15 plusiek v 33 dueloch. Len McDonagh a Point sú v bodovaní +/- na tom lepšie.

Sidney Crosby prekonal ďalšiu legendu Maria Lemieuxa, odohral najviac zápasov v klubovej histórii Pittsburghu. Vo svojom 916. zápase zaznamenal kapitán "tučniakov" asistenciu. Jeho tím však prehral štvrtýkrát v rade. Trápenie Nikitu Kučerova pokračuje, v posledných zápasoch neskóroval a nazbieral štyri mínusky.

Dvaja Slováci v najlepších zostavách tímov NHL za posledných 10 rokov

Ako by vyzerala najlepšia šestka na ľade všetkých tímov NHL za posledných 10 rokov? Sú v nich dvaja slovenskí hráči

Včera, 07:44

0

Ako by vyzeral Tím Európy dnes? Miesto by mali traja Slováci

Na Svetovom pohári 2016 sa predstavil Tím Európy. Ako by vyzeral dnes a koľko slovenských hráčov by v ňom reálne našlo svoje miesto?

20.08.19, 07:03

0

Neznášam Bruins, no Cháru je ťažké nemilovať. Zdeno týmto skutkom mnohých dojal k slzám + VIDEO

Zdeno Chára je obrovská osobnosť a fanúšikov má medzi priaznivcami všetkých klubov NHL.

B

Obrovská chyba rozhodcov viedla ku gólu Panarina. Ako si toto nemohli všimnúť? +...

Kane naložil Reavesovi ako nik! Vysmial jeho hokejové IQ aj bitkárske schopnosti +...