Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Šesť najpreceňovanejších trénerov v NHL

Mike Babcock

Niektorí tréneri sú preceňovanejší, než sú ich reálne kvality. Toto je šesť z nich.

Mike Babcock

Babcock je častokrát označovaný za najlepšieho trénera v NHL. Maple Leafs však pod jeho vedením zaostávajú v mnohých dôležitých ukazovateľoch, majú problém s redukovaním počtu striel súperov či s udržaním vedenia. Bruce Cassidy na lavičke Bostonu ho "prekoučoval" v prvom kole play off. Mnohí ho považujú za "veľmi vzdialeného najlepšiemu trénerovi NHL" pre rozhodnutie nasadzovať Austona Matthewsa do útoku s hráčmi typickejšími skôr do checking line ako k jednému z najväčších talentov súčasnej profiligy. Niet divu, že talentovaný mladík sa mal na Babcocka hnevať a tréner si to po sezóne išiel žehliť k nemu domov.

Jon Cooper

Lightning majú jednu z najtalentovanejších súpisiek v NHL a to je hlavný dôvod, prečo sa v posledných rokoch konzistentne nachádzajú na najvrchnejších priečkach. Prečo nedokázali vyhrávať veľké zápasy? Pretože hlavný tréner Cooper sa rozhodol, že Dan Girardi a Ryan Callahan potrebujú hrať množstvo času v najdôležitejších situáciách.

Bruce Boudreau

Vďaka jeho hlúposti bol počas jeho pôsobenia vo Washingtone doslova trestuhodne premrhávaný obrovský potenciál Alexa Ovečkina. Po odchode z lavičky Capitals dokázal svoje tímy dokoučovať k vydareným základným častiam, no ústiacim do skorých koncov v najdôležitejšej fáze sezóny play off. Čím viac trénuje, tým je horší a preto je na tomto zozname.

John Hynes

Hynes dostal ako tréner New Jersey veľký kredit za vydarenú sezónu, v ktorej sa Devils po rokoch dostali do play off. Keď sa však zápas po zápase pozriete bližšie na niektoré jeho ťahy, zostane vám rozum stáť. V žiadnom prípade to nie je zlý tréner, pomohol Devils získať novú identitu, no v žiadnom prípade on nebol hlavným strojcom veľkého návratu New Jersey. Rešpekt Taylor Hall.

Mike Sullivan

Penguins sú na vrchole. Dva roky po sebe vyhrali Stanley Cup, hetrik nezavŕšili, no to je priam syzifovská úloha. Vyzerá to tak, že Sullivan je supertréner. Prišiel do Pittsburghu a zrazu prichádzali výhry a Stanley Cupy. Lenže kto bol jeho predchodcom? Absolútne nekompetentný Dan Bylsma. Pravdou je, že Sullivan vyhral jackpot, nakoľko práca trénera v Pittsburghu je jednou z najľahších možných v lige. Kočírovať tak nadupaný a hviezdny tím je len o tom nespraviť hrubú chybu. Nevyžaduje si to žiadne geniálne trénerské ťahy. Pri potenciáli, aký má k dispozícii, sa výsledky dostavia aj samé.

John Tortorella

Kontroverzný kouč, jeden z najprchkejších trénerov hokejovej histórie. S médiami komunikuje s opovrhnutím, keď je naštvaný po nevydarenom zápase, príde na tlačovku na tridsať sekúnd. Mnohí sa ho zastávajú s tvrdením, že jeho štýl práce dokáže z hráčov vydolovať to najlepšie. Jeho výsledky však hovoria niečo iné. Od roku 2012 nedoviedol svoje tímy do neskorších kôl play off. Dostal trénerskú taktovku pri tíme USA na Svetovom pohári a ako dopadol? Američania s nadupaným výberom prehrali všetky štyri zápasy. O Tortorellovi a jeho výbuchoch zlosti sa medzi hráčmi NHL nesú doslova neuveriteľné príbehy. Žiaľ, skutočné.


SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='31' AND a.id!='75558' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Erik Karlsson trénuje a s nikým nehovorí

Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie, napokon sa ale neuskutočnil. Teraz všetko okolo neho akosi utíchlo.

Dnes, 14:00

0

Švéd Enström po jedenástich rokoch v NHL zvažuje návrat do vlasti

Švédsky obranca Enström údajne zvažuje návrat z NHL do Švédska.

Dnes, 10:13

0

NHL rieši ďalší problém. Podpisové bonusy

NHL rieši ďalší problém. Je hrozba lockoutu neodvratná?

Dnes, 08:50

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
60.4 ms