Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Scheifeleho zoznam: Päť najťažších súperov, proti ktorým som v NHL stál

Mark Scheifele © TASR

Útočník Winnipegu Jets Mark Scheifele uviedol zoznam piatich najťažších súperov, ktorým počas svojho pôsobenia v NHL čelil.

Scheifeleho zoznam: Päť najťažších súperov, proti ktorým som v NHL stál

Kanadský útočník v službách Winnipegu Jets Mark Scheifele sa rok čo rok zlepšuje. Stačí sa pozrieť na bodový vzostup draftovej sedmičky z roku 2011. 24-ročný rodák z Kitcheneru má za sebou štyri plné sezóny v NHL a postupne v nich zbieral 34, 49, 61 a 82 bodov. Výborne mu vyšiel aj vstup do nového ročníka. Útočník Jets v troch zápasoch strelil tri góly a získal päť bodov.

Vlaňajší zlatý a tohtoročný strieborný medailista z MS vo svojom článku pre The Players Tribune uviedol zoznam piatich najťažších súperov, ktorým počas svojho doterajšieho pôsobenia v NHL čelil. Tu je:

ODPORÚČAME PREČÍTAŤ

Vyrastá nám nový Hossa?


Erik Karlsson - Scheifele vo svojom článku píše o tom, ako obdivoval Karlssona za výkony, ktoré predvádzal v play off napriek tomu, že mal zlomeninu v oblasti chodidla. Napriek tomu priviedol "senátorov" až do konferenčného finále. „Oceňujem ako pokojne pôsobí pri všetkom, čo robí. S pukom na hokejke nikdy nepôsobí unáhlene. Myslím, že celý tím ťaží množstvo sebavedomia z jeho schopnosti vykúzliť perfektnú brejkovú prihrávku."

Carey Price - Gólman Montrealu vychytal Scheifelemu počas pôsobenia v NHL niekoľko tutoviek. Scheifele vo svojom článku píše, aký úžasný dojem má vždy z Priceovej schopnosti čítať hru. „Toto je vec, ktorá myslím, že oddeľuje dobrých brankárov od tých výborných. V NHL je mnoho neuveriteľných gólmanov, no Price je najlepší pre svoju hokejovú inteligenciu. Číta hru ako žiadny iný brankár, ktorého som videl. A robí to noc čo noc."

Sidney Crosby - Scheifele priznáva, že Crosbyho sleduje najčastejšie a najdetailnejšie spomedzi všetkých hráčov. Obdivuje jeho technické parády, ktoré predvádza noc čo noc, tiež jeho hokejové videnie a mentálnu konzistenciu. „Sid robí správne rozhodnutia s pukom. Ako hráč môžem povedať, že sa nedá ani vysloviť, aké ťažké je mať také hokejové videnie."

Roman Josi - Podľa Scheifeleho Josi hrá s podobným pokojom a rozvahou ako Karlsson, no rozdiel je v tom, že hrá viac fyzicky. Josi hrá v defenzíve tvrdo a nekompromisne, na druhej strane však má schopnosti výborne podporovať útok. Práve všestrannosť je vlastnosť, ktorú na Josim Scheifele obdivuje. „Myslím, že je stále nedocenený. Pre mňa je najfrustrujúcejšie hrať proti obrancom, ktorí sú vždy v tvojej tvári a bránia ťa skutočne tesne. Keď hrám proti Josimu, vidím jeho žltý dres v mojej tvári počas každej jednej sekundy. A keď som pred bránkou, tak má skvelú šancu dať mi krosček do rebier."

Connor McDavid - Žiadne prekvapenie na Scheifelho zozname. McDavida pozná veľmi dobre, vlani spolu hrali za Výber Severnej Ameriky na Svetovom pohári v kanadskom Toronte. Scheifele obdivuje McDavidovu rýchlosť, žiadny hráč sa mu v nej nevyrovná a taktiež jeho úžasnú prácu rúk a hokejové cítenie. Nielen raketová rýchlosť, ale i jeho IQ z McDavida robí prakticky nebrániteľného hráča. „Je zábavné sledovať ako hrá Sid a potom sledovať hru Connora. Je to ako študovať totálne rozdielne zvieratá. Sidova hra je o vplyve a videní. Connorova hra je o výbušnosti a zrýchlení. Sú to dvaja najlepší hráči na svete."


Dvojica ruských reprezentačných obrancov na odchode do NHL

Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

Včera, 15:40

0

Ako kapitán Carolinu priviedol k Stanley Cupu. Teraz chce byť novým trénerom tímu

Carolina hľadá nového trénera po rezignácii Billa Petersa.

Včera, 08:08

0

Kto si najviac zaslúži cenu za vytrvalosť a oddanosť hokeju? Toto je trojica nominantov

Trojica nominovaných na zisk Masterton Trophy.

Včera, 07:54

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 5 € zadarmo
427.5 ms