Prvý týždeň v NHL priniesol zaujímavé prestrelky, obrany sa ešte len zabiehajú

© Boston Herald
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Prvý týždeň v NHL je za nami a niesol sa najmä v znamení priepustných obrán a veľkých gólových hodov.

Už týždeň je NHL v plnom prúde a zatiaľ sa to nesie v jednom tóne - padá veľmi veľké množstvo gólov. Niektorí brankári budú mať čo robiť, aby si v priebehu sezóny dokázali zlé vstupné štatistiky napraviť. Hneď v úvodný večer padlo takmer päť gólov za zápas. Washington doslova rozobral Boston 7-0 a to bola najhoršia prehral Bruins po dva a pol rokoch.

Hneď v ďalšej noci to pokračovalo a opäť bol v hlavnej úlohe Washington, ktorý si tentokrát strihol prestrelku na ľade Pittsburghu, ktorý napokon vyhral 7-6 po predĺžení. Následne v sobotu sme videli prestrelky, v ktorých Calgary zdolalo Vancouver 7-4, Chicago vyhralo v St. Louis 5-4 po predĺžení či Ottawa vyhrala 5-3 v Toronte. V nedeľu zrejme prišlo k najväčšiemu streleckému vyvrcholeniu.

©bleacherreport.com

Najprv Carolina porazila NY Rangers 8-5, padlo až 13 gólov, čo je zatiaľ najviac v NHL v tejto sezóne. Následne Toronto vyhralo 7-6 po predĺžení v Chicagu, najmä záver zápasu bol bláznivý, keď najprv na 5-5 vyrovnal Patrick Kane, následne už menej než minútu do konca tretej tretiny poslal znovu Leafs do vedenia Matthews, ale 20 sekúnd pred koncom znovu vyrovnal Kane.

©St. Louis Post

Keď nedeľu uzatvorili hokejisti Los Angeles výhrou 4-2 nad Detroitom, nebola to až taká ´show´. V pondelok Boston porazil Ottawu 6-3, v utorok potom San José vyhralo vo Philadelphii 8-2, čo bola veľká blamáž pre Flyers. Medzitým Flyers zareagovali, keď včera vyhrali 7-4 na ľade Ottawy. Ešte v utorok rovnakým pomerom, 7-4, vyhralo Toronto na ľade Stars.

Päť čistých kont

Jediné čisté kontá si udržali Ben Bishop z Dallasu proti Arizone, John Gibson proti Arizone a Jaroslav Halák za Boston na ľade Buffala. Aj to ukazuje na kontrastnosť úvodného týždňa, keď Ben Bishop za jeden pustený gól z dvoch zápasov bol vyhlásený za jednu z hviezd týždňa a proti Torontu už jeho tím dostal sedmičku. Jediný brankár s naozaj výbornou formou je zrejme John Gibson, ktorý za štyri štarty za Ducks dostal iba šesť gólov a Anaheim získal 7 z 8 možných bodov. Braden Holtby si udržal čisté konto v spomínanom zápase Caps proti Bostonu a Mike Smith vychytal nulu na ľade Nashvillu za Calgary.

Je ťažké úvodný týždeň hodiť do kategórie nepripravených defenzív. Taktiež to vzbudzuje otázniky, prečo tímy hrali niekedy až deväť prípravných zápasov, keď defenzívne pripadajú veľmi nepripravené. Každopádne fanúšikovi to vôbec nevadí. Ako povedal komentátor kanadskej televízie CBC, užívajme si to, dokedy majú obrany NHL voľno!

Mad Mike šokuje: Ovečkina označil za najlepšieho strelca všetkých čias

Alexander Ovečkin žne chválu aj od svojich kritikov.