Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Prvá prestupová chyba vedenia Vegas?

Brendan Leipsic & Philip Holm

Bezosporu najväčšie prekvapenie sezóny. Nováčik zaskočil všetkých analytikov a veštcov, ktorí prorokovali miesto na dne tabuľky. Ako sa ale sezóna dostáva do najdôležitejšej fázy, vynárajú sa prvé chyby.

Napriek radám, že sa tím počas trade deadline má držať skôr pri zemi, rozhodli sa vo vedení agresívne posilňovať. Golden Knights skrátka skúsia senzačne ulúpiť pohár už tento rok. Zmluvu síce nemá množstvo dôležitých hráčov, generálny manažér George McPhee preto dobre vie, že rozohral mimoriadne riskantnú partičku pokru.

V rámci uzávierky prestupovvykonali Vegas aj jeden menej nápadný trejd. Prím síce hral príchod Tomáša Tatara, no nejednému fanúšikovi neušiel aj odchod Brendana Leipsica. Jeden z najproduktívnejších farmárov posledných dvoch rokov vymenil púštne Vegas za mrazivý Vancouver, samozrejme nie z vlastnej vôle. Opačným smerom putoval tvorivý švédsky zadák Philip Holm. Prešiel týždeň a ukazuje sa, že aj takto nenápadná zmena môže prísť McPheeho a spol. poriadne draho.

Leipsic odohral celú sezónu v hlavnom tíme, Holm sa premiéry v NHL dočkal, no za Nucks do výmeny odohral jediný zápas. Kanadský útočník si získal priazeň vedenia Vegas, ktoré si ho na rozširovacom drafte stiahlo z Toronta a dalo mu skromnú úlohu v NHL, za ktorú sa vcelku solídne odmenil (13 bodov v 44-och zápasoch). Holm síce v AHL potvrdil povesť tvorivého obrancu so skúsenosťami na medzinárodnej úrovni, no po príchode do Vegas bol okamžite poslaný na farmu, keďže v tíme preňho nie je miesto. Naproti tomu o tri roky mladší nevysoký útočník dostal okamžite šancu a poriadne sa jej chytil. V poslednom zápase s Islanders dokonca naskočil v prvom útoku po boku Horvata a Boesera.

Jeden z najlepších nováčikov sezóny Boeser sa síce v dueli zranil, no toto trio predviedlo skvelý potenciál. Leipsic sa podieľal na troch zo štyroch gólov svojho tímu, dva dokonca sám dal. Bodovo sa presadil aj pred týždňom proti Rangers. Jeho celková bilancia je tak pekných 2+3 v troch zápasoch.

Rodák z Winnipegu prežil dnes v noci proti Islanders naozaj plodný zápas. Trikrát sedel na trestnej lavici, prvé dve oslabenia jeho spoluhráči ešte zvládli, no to tretie, dve minúty pred koncom už Isles pretavili vo vyrovnávajúci gól. Leipsic však odčinil svoje previnenie víťazným gólom v predĺžení. „Bolo pekné, keď strelil gól po niekoľkých vylúčeniach. Dlhoval mi to," usmieval sa po zápase brankár Jacob Markström. „Nebol to pre mňa dobrý začiatok," hovorí hlavný hrdina zápasu, no dodáva, že v končenom dôsledku to dopadlo dobre. Jeho góly i jeho prihrávka na gól Jakea Virtanena boli jeho čistou prácou, prakticky sám vypracoval tri góly.

Vancouver tak nateraz z trejdu ťaží. A čo viac, Philip Holm bude po sezóne obmedzene voľným hráčom, Vegas tak oňho zrejme neprídu, ale keď si rodák zo Štokholmu zaumieni, že sa po roku chce vrátiť späť domov, ani generálny manažér George McPhee mu v tom nezabráni. Naproti tomu Leipsic zotrvá v Kanade ešte minimálne rok, v lete 2019 bude podobne ako Holm obmedzene voľným hráčom.


Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.5 ms