Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Prečo Jurčo nehrá v NHL? Jeho tréner z Rockfordu má jasnú odpoveď

Tomáš Jurčo © TASR

Na farme v Rockforde patrí k lídrom, napriek tomu v NHL neodohral v tejto sezóne ani minútu.

Prečo Jurčo nehrá v NHL? Jeho tréner z Rockfordu má jasnú odpoveď

Mnohí už pochybujú o tom, že sa slovenský útočník Tomáš Jurčo niekedy dokáže presadiť v NHL. 24-ročný krídelník v najprestížnejšej hokejovej lige sveta odohral 172 zápasov. V tejto sezóne však v NHL neodohral ani minútu. V predsezónnom kempe Chicaga Blackhawks nedokázal presvedčiť o svojich kvalitách a tak sezónu začal na farme v Rockforde.

I napriek tomu, že v Rockforde patrí medzi lídrov, šancu v prvom tíme Chicaga nedostal. Tréner IceHogs Jeremy Colliton, ktorý Jurča vedie na farme, pre zámorské médiá prehovoril o dôvodoch, prečo Jurčo nedostal šancu v NHL. „Má zručnosti a dokáže vytvárať útočné šance. No myslím si, že jeho najväčším nedostatkom je hra bez puku. Keď ide do súbojov, musí ich viac vyhrávať ako prehrávať," uviedol.


A práve to je najväčší rozdiel medzi ním a krajanom Richardom Pánikom, ktorý už druhú sezónu patrí medzi ťahúňov Blackhawks. Tréner "jastrabov" Joel Quenneville si pochvaľuje Pánikov fyzický štýl hry, hrá tvrdo, dôrazne, nebojí sa ísť do osobných súbojov, v ktorých má zväčša navrch.

Jurčo v 14 tohtosezónnych zápasoch v Rockforde nazbieral 10 bodov (4+6). Uplynulá sezóna bola z jeho pohľadu veľmi nevydarená. Za Detroit a Chicago odohral dovedna 29 stretnutí, strelil v nich jediný gól. Koncom roku oslávi 25. narodeniny a je najvyšší čas, aby sa začal výraznejšie presadzovať do NHL. V opačnom prípade bude asi pre neho najvhodnejší návrat do Európy, kde sa hrá technickejší hokej na širšom klzisku s menším počtom fyzických stretov ako v zámorí.

Marián Hossa: Končím, no o tri roky som späť v NHL!

Marián Hossa oznámil, že sa na súťažné klziská už nikdy nevráti.

Dnes, 08:33

0

Slováci v Memorial Cupe: Víťazný štart reprezentanta dvadsiatky

Slovenský obranca Michal Ivan má za sebou úspešný vstup do Memorial Cupu.

Dnes, 07:29

0

Marinčin a spol. skvele vstúpili do konferenčného finále

Slovenský obranca Martin Marinčin a jeho Toronto Marlies majú za sebou úspešný vstup do konferenčného finále.

Dnes, 07:21

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.2 ms