Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Podpísanie Petana Daňovi vôbec nemusí vadiť. Ba práve naopak

Marko Daňo © nhl.com

Winnipeg podpísal útočníka Nica Petana. Pre Marka Daňa to však vážnejšiu hrozbu nebude znamenať.

Winnipeg nedávno podpísal útočníka Nica Petana a mohlo by sa zdať, že to sťaží pozíciu Marka Daňa v boji o stabilné miesto v zostave Jets. Nemalo by tak tomu byť, práve naopak. Daňo by nemal byť prvý na zozname ohrozenia čo sa týka odchodu na farmu, ale toto miesto by mal zaujať práve Petan.

Petan podpísal ročný dvojcestný kontrakt, ktorý mu zaručuje príjem vo výške 874 125 dolárov na úrovni NHL a 70 tisíc dolárov na úrovni AHL. Pre Jets je táto dohoda extrémne výhodná. Ak bude Petan hrávať v NHL, jeho plat sa bude pohybovať blízko minimálnej hranice a nech z jeho strany príde akákoľvek produktivita, Winnipeg na tom získa. Keď uvážime, že Petan v 95 zápasoch v NHL nazbieral 21 bodov, je to veľmi slušné na jeho plat.

Ak bude Petan hrať na farme za Moose, 70 tisíc dolárov je extrémne málo na to, akého hráča farmársky tím Winnipegu bude môcť využívať. Uvážme, že v minulej sezóne nazbieral v 52 zápasoch na farme 52 bodov. Šikovní manažéri Winnipegu, čo dodať.

Pred odoslaním do AHL bude musieť Petan prejsť cez waiver listinu. Väčšinou sa od hráčov s dvojcestným kontraktom očakáva, že budú pendlovať medzi NHL a AHL, nakoľko je lacnejšie poslať ich hrať na farmu ako hráčov s jednocestnou zmluvou, nakoľko títo hráči majú aj na farme garantovaný príjem ako na úrovni NHL.Práve preto sa Marko Daňo nemusí cítiť byť Petanom ohrozený. Obaja boli v posledných sezónach v akejsi "bubline" Winnipegu. Ak nebude priestor na súpiske prvého tímu Winnipegu a Jets sa budú rozhodovať, ktorého z nich poslať na farmu, vyberú si zákonite Petana. Dôvod je jednoduchý. Daňo zarobí v NHL 850 tisíc dolárov na sezónu, no rovnako 850 tisíc zarobí aj v AHL. Takže klub na jeho plate počas pôsobenia na farme neušetrí ani cent.
 
Na druhej strane Petan zarobí v AHL len 70 tisíc dolárov, v porovnaní s 874 125 dolármi, ktoré môže zarobiť v NHL, organizácia ušetrí jeho poslaním na farmu 800 tisíc, čo nie je málo.

Mnohí fanúšikovia Winnipegu sa obávajú scenára, že v prípade snahy Jets poslať Petana na farmu ho po zaradení na waiver listinu stiahne iný záujemca. Prečo by aj nie? Nie všetky tímy v lige majú tak široký roster a hráč jeho kvalít sa určite zíde mnohým tímom. Štart sezóny bude pre Petana mimoriadne dôležitý. Ak nepresvedčí v predsezónnom kempe a začne sezónu v AHL, pozvánky "hore" sa len tak ľahko nedočká. A to práve zo spomínaných dôvodov.


SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='23' AND a.id!='75559' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Čo stálo za nevydareným pôsobením Tatara vo Vegas? Gallant aj McPhee majú svoju vlastnú teóriu

Pôsobenie v drese Vegas Tomášovi Tatarovi nevyšlo podľa predstáv. Generálny manažér George McPhee i hlavný tréner Gerard Gallant majú na to svoju vlastnú teóriu.

Dnes, 10:19

0

VIDEO Mladí, berte si príklad! Chára je nezničiteľný, na tréningu ide na krv

Má 41 rokov, no formu mu môžu závidieť mnohí o dve dekády mladší borci.

Včera, 08:14

0

Zo zámoria prichádza hrozivá správa týkajúca sa Andreja Sekeru

Veľmi zlé správy ohľadom slovenského obrancu Andreja Sekeru prichádzajú zo zámoria.

15.08.18, 08:04

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
58.7 ms