Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Pánik? Na toto sme ho sem nebrali, hovoril tréner Arizony

Richard Pánik © nhl.com

Tréner Arizony Rick Tocchet sa pre zámorské médiá rozhovoril o slovenskom útočníkovi Richardovi Pánikovi.

Pánik so štyrmi pluskami vyhral tohtosezónne klubové bodovanie +/-

Richard Pánik má za sebou šiestu sezónu v NHL. Bola druhou najvydarenejšou v jeho kariére. Na vlaňajší životný ročník nenadviazal (22 gólov a 44 bodov v drese Chicaga), no priblížil sa mu. Tradične sa počas sezóny boril so svojím najväčším problémom a tým je nekonzistentnosť výkonov. Mal obdobia kedy skutočne žiaril, no prišli aj obdobia sucha. V polovici sezóny prišla výmena z Chicaga do Arizony.

Na jeho nekonzistentnosť upozorňoval pre zámorské médiá aj tréner "kojotov" Rick Tocchet. „Počas zápasu mával chvíle, keď si hovoríte: no teda, ten chlapec to naozaj vie. A potom prídu pasáže, keď úroveň jeho sústredenia sa na hru klesá. Spomalí a začne špekuľovať. A na to sme ho sem nebrali.  Vtedy nie je efektívny. Chceme od neho, aby hral priamočiaro. Dostával sa pred obranu, rýchlo strieľal, držal sa na puku a hral svižný hokej."


Pánik má kvalitu na to, aby hral v NHL v prvom útoku. V elitnej formácii s Jonathanom Toewsom nastupoval svojho času v Chicagu a v prvom útoku začínal aj po príchode do Arizony. Keď sa mu však prestalo dariť, padal v zostave čoraz nižšie. Pozitívne je, že sa opäť dokázal v závere sezóny chytiť a výkonmi si vypýtal späť miesto v elitnom útočnom trojzáprahu.

„V prvých zápasoch po príchode z Chicaga sa mi páčil, ale potom sa naozaj trápil. Dokonca prišiel za mnou a spýtal sa, čo má robiť. Podľa mňa nestrieľa, nehrá útočne a nevyhráva dostatok súbojov v rohoch. Ak dokáže robiť tieto tri veci, môže z neho byť veľmi nebezpečný hráč," hovoril Tocchet v čase Pánikovho trápenia.

Slovenský útočník známy svojou kvalitnou fyzickou hrou a dôrazom sa však zlepšil. V záverečných dvanástich zápasoch základnej časti získal jedenásť bodov. O jeho nespornom prínose pre Coyotes hovorí aj fakt, že so štyrmi pluskami vyhral tohtosezónne klubové bodovanie +/-.

„Viac využívam svoje telo a vyhrávam súboje v rohoch. Viac držím puk ako predtým. V tom vidím príčiny môjho zlepšenia. Popracoval som na sebe. A zároveň nevytváram na seba taký tlak," prezradil Pánik recept na zlepšenie.

Škoda len, že s tak skvelou formou nepríde pomôcť slovenskému tímu na blížiace sa MS v Dánsku. Je to však ospravedlniteľné, nakoľko očakáva s manželkou narodenie prvého dieťaťa.

Arizona z posledných 29 zápasov dokázala zaknihovať 17 výhier. Vďaka zlepšeným výkonom predbehla v celkovom renkingu NHL Buffalo aj Ottawu. Hráči si dokázali, že na to majú a ak budú v rovnakom trende v akom odohrali záverečnú tretinu sezóny pokračovať v budúcom ročníku, môžu smelo pomýšľať na účasť v playoff.

Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.3 ms