Noc Slovákov v NHL! Všetci štyria vyhrali, Tatar s Pánikom medzi hviezdami + VIDEO

Tatar oslavuje so spoluhráčmi © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Skvelá slovenská noc v NHL. Štyria v hre, všetci vyhrali. Tatar s Pánikom góloví, navyše obaja medzi hviezdami.

Bratranci Jaroš a Černák víťazne, famózny obrat Tampy

Ottawa pokračuje v znovuzrodení, vyhrala tretí zápas v rade. Na domácom ľade si poradila s trápiacim sa San Jose hladko 6:2. Sharks prehrali štvrtýkrát po sebe. Christián Jaroš dostal šancu v tretej obrane Senators. Slovenský obranca odohral trinásť minút, rozdal štyri bodyčeky, zblokoval jednu strelu a do štatistík mu pribudla jedna mínuska. Leitmotívom stretnutia bol návrat Erika Karlssona do Ottawy. Potvrdil, že v drese "žralokov" to ešte nie je ono, nebodoval. Za to bývalý hráč San Jose Mikkel Boedker sa proti bývalým spoluhráčom blysol štyrmi bodmi (1+3). Ben Harpur, spoluhráč Jaroša z tretej obrany, strelil svoj prvý gól v NHL.

Z víťazstva sa radoval aj Jarošov bratranec Erik Černák. Jeho Tampa Bay vyhrala na Floride 5:4 po predĺžení. Černákovi sa napokon včas uzdravil parťák z druhej obrany Ryan McDonagh, ktorý nedohral predošlý duel proti Buffalu po tvrdom "hite" od Jacka Eichela. Černák bol tretí najvyťažovanejší obranca "bleskov", odohral viac ako 21 minút. Z toho zhruba 3,5 minúty v oslabení. Černák bol najlepším hráčom zápasu v blokovaní striel (6), k tomu pridal aj dva bodyčeky. Tampe sa podaril veľkolepý obrat, keď v polovici zápasu prehrávala ešte 1:4. Nikita Kučerov ku gólu pridal aj dve asistencie.

Tatar s Pánikom zhodne 1+1, obaja medzi hviezdami

Montreal prelomil päťzápasovú sériu prehier, na domácom ľade porazil Rangers 5:2. Výrazne k tomu prispel slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý strelil gól a pridal aj asistenciu. Tatar bol vyhlásený za tretiu hviezdu stretnutia. Počas 14,5 minúty na ľade energický útočník trikrát vystrelil na bránku, dal jeden bodyček, zblokoval jednu strelu a zápas ukončil s jednou pluskou. Shea Weber a Artturi Lehkonen strelili zhodne po dva góly. Weber hral pritom svoj prvý zápas po takmer ročnej pauze, naposledy sa v súťažnom stretnutí objavil vlani v polovici decembra.

Výborne sa darilo aj Richardovi Pánikovi, rovnako ako Tatar ku gólu pridal aj asistenciu a tešil sa z výhry Arizony proti St.Louis 6:1. Coyotes potvrdili dobrú formu, vyhrali tretí zápas v rade. Pánik sa stal druhou hviezdou zápasu. Odohral takmer sedemnásť minút, mal tri strelecké pokusy, jeden bodyček a jednu zblokovanú strelu. Duel ukončil s dvoma pluskami a inkasoval aj jeden dvojminútový trest. Clayton Keller prispel k výhre troma bodmi (1+2). Arizone sa darí aj napriek absencii elitných dvoch gólmanov (Raanta, Kuemper). Výborne si opäť počínal Adin Hill (25 zákrokov), Arizone vychytal výhru aj pri svojom druhom štarte.

Erik Černák sa pre Tampu Bay môže stať excelentným riešením veľkého problému

Slovenský obranca Erik Černák môže byť pre Tampu ešte dôležitejším, než si mysleli.