Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Našlo Rusko ďalšiu ofenzívnu hviezdu? Goldobin hľadá svoje miesto v NHL

Nikolaj Goldobin

Cesta je dlhá, pomalá a náročná. Avšak ako sa hovorí, síce pomaly, ale isto. Dáma menom NHL prijíma do svojich radov ďalšiu ofenzívnu hviezdičku z Ruska.

Našlo Rusko ďalšiu ofenzívnu hviezdu? Goldobin hľadá svoje miesto v NHL

Kvalita ruských útočníkov je vo svete vyhlásená. Rusi aktuálne držia v NHL dva najdôležitejšie štatistické ukazovatele, a to tabuľku produktivity i tabuľku strelcov. Celkom dvanásť ruských hokejistov si v tejto sezóne drží priemer cez pol bodu na zápas. Do klubu kvalitných ruských forvardov pomaly preniká aj 22-ročný rodák z Moskvy Nikolaj Goldobin.

Ten dobre vie, čo to znamená vydobyť si miesto v NHL, posledné dve sezóny totiž strávil na farme, podobne ako úvod tej aktuálnej. San Jose ho draftovalo v roku 2014 už v prvom kole, ako ofenzívnu superstar Sarnie Sting v juniorskej OHL. Nikdy nepatril k robustným a fyzicky hrajúcim útočníkom, jeho čuch na góly je však nepopierateľný.

V minulej sezóne patril vo farmárskej AHL k najlepším, zbieral takmer bod na zápas. Ostro ho sledovali aj zástupcovia Vancouveru Canucks, ktorí ho zo Sharks napokon aj získali v trejde za Jannika Hansena. Goldobin dostal v drese Nucks priestor už v závere minulej sezóny, keď v 12-tich stretnutiach strelil tri góly. Novú sezónu však začal opäť na farme, tu znovu ukázal, že AHL je mu proste primalá. 18 zápasov a 19 bodov sú toho jasným dôkazom.

Šanca prišla pri zranení Brandona Suttera, na listinu zranených sa postupne pridali aj Bo Horvat, Derek Dorsett a Sven Bärtschi. Goldobin tak dostal na ľade naraz veľký priestor, zahral si dokonca aj v prvej formácii. Svoj ofenzívny inštinkt dokázal naplno predviesť aj dnes v noci proti LA Kings, keď sa blysol parádnou individuálnou akciou. Bol to síce len jeho druhý gól a štvrtý bod v desiatom zápase, čo sa nemusí zdať veľa. Avšak samotný zásah svedčí o veľkom hráčovom sebavedomí, rovnako o jeho schopnostiach.

Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
1,344.1 ms