Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Nagy trefne pomenoval najväčší problém Arizony

Ladislav Nagy

Ladislav Nagy prežil v organizácii Coyotes skvelé roky. Veľmi dobre vie, ako to tam chodí. Trefne pomenoval najväčší problém "kojotov".

Arizona patrila v posledných rokoch k najslabším tímom NHL. Coyotes nie a nie prekročiť svoj tieň. Aj v uplynulej sezóne skončili poslední v Západnej konferencii a na play off im chýbalo priepastných 25 bodov. Generálny manažér John Chayka odvádza ale výbornú robotu. Vie si vytypovať hodnotných hráčov, nie drahých, no pritom prínosných pre tím.

Plody jeho práce sa v najbližších rokoch určite ukážu aj na výsledkoch. Už v záverečnej fáze poslednej sezóny bolo vidieť markantné zlepšenie herného prejavu a to sa logicky odrazilo na bodoch. Od polovice februára dokázala Arizona vyhrať 16 z 27 zápasov. Hrať v takejto forme celú základnú časť bez výkyvov, miestenku v play off má v suchu.

S organizáciou Coyotes sa veľmi úzko spája aj meno slovenského reprezentačného útočníka Ladislava Nagya. Ten ešte v drese Phoenixu odohral kvalitných päť rokov, patril medzi ofenzívnych lídrov tímu, mal za sebou 40-50 bodové sezóny. Situáciu okolo svojho bývalého klubu stále sleduje a v rozhovore pre šport.sk veľmi trefne pomenoval najväčší problém "kojotov".
„Problémom tímu bolo a stále je, že síce dajú mladým šancu, no keď sa z nich stanú lídri, tak ich nepodpíšu a vymenia ich. Keby držali gro tímu pokope, tak by to bolo iné. Phoenix im však nechce dať drahé zmluvy," hovoril Nagy. Má pravdu. Keby Arizona zmenila stratégiu, vychovala mladíkov, dala im potom lukratívnejšie kontrakty a udržala tím viac rokov pokope, aj na výsledkoch by sa to prejavilo.

Aj aktuálne majú Coyotes v tíme len jediného hráča, ktorý má dlhodobejší kontrakt ako na ďalšie tri roky. Je ním kľúčový švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson, ktorý je pod zmluvou na nasledujúcich sedem sezón.

SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='23' AND a.id!='75525' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Čo stálo za nevydareným pôsobením Tatara vo Vegas? Gallant aj McPhee majú svoju vlastnú teóriu

Pôsobenie v drese Vegas Tomášovi Tatarovi nevyšlo podľa predstáv. Generálny manažér George McPhee i hlavný tréner Gerard Gallant majú na to svoju vlastnú teóriu.

Dnes, 10:19

0

VIDEO Mladí, berte si príklad! Chára je nezničiteľný, na tréningu ide na krv

Má 41 rokov, no formu mu môžu závidieť mnohí o dve dekády mladší borci.

Včera, 08:14

0

Zo zámoria prichádza hrozivá správa týkajúca sa Andreja Sekeru

Veľmi zlé správy ohľadom slovenského obrancu Andreja Sekeru prichádzajú zo zámoria.

15.08.18, 08:04

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
61.8 ms