Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Manželstvo Ricka Nasha a Rangers sa pravdepodobne skončí

Rick Nash

Bývalá jednotka draftu, dnes 33-ročný útočník strelil v NHL fantastických 425 gólov a svoju kariéru zasvätil zatiaľ len dvom tímom. To sa však čoskoro zmení.

Manželstvo Ricka Nasha a Rangers sa pravdepodobne skončí

V sezóne 2008/09 stal kapitánom Columbusu a v lete 2009 podpísal fantastický osemročný kontrakt. Vtedy Blue Jackets verili, že sú na vzostupe a do svojej najväčšej hviezdy investovali 62,4 miliónov. Bol to však omyl, ktorý sa rozvinul vo veľkú frustráciu a po ďalších troch neúspešných rokoch prišiel vytúžený trejd. Nash vtedy zažil obrátku o 180 stupňov, odišiel totiž do tímu, ktorý vtedy reálne bojoval o pohár, New York Rangers.

Bolo to tak trochu talianske manželstvo, kanadský kanonier najprv strelil 42 gólov, o rok neskôr už len 15. Nezahviezdil ani v play-off, kedy mali „jazdci" k titulu najbližšie. Veľkolepá osemročná zmluva ale toto leto vyprší a v Madison Square Garden v spolupráci podľa všetkého pokračovať nechcú.

Netvrdia to len zdroje v samotnom srdci New Yorku, ale naznačuje to aj viacero ďalších indícii. Nash je najlepšie plateným korčuliarom tímu. Viac ako on berie už len brankár Henrik Lundqvist. Jeho súčasná forma je však žalostná. V tímovej produktivite je až v druhej desiatke, naposledy skóroval ešte 16. decembra. Jeho gólové suchoty tak trvajú už desať zápasov.

Možno si niekto povie, prečo by nemohol zostať? Ak sa jeho plat zníži úmerne jeho výkonom, tak prečo nie? Zrejme preto, že GM tímu Jeff Gorton sa pokúša o jeho trejd, alebo aspoň testuje jeho trhovú hodnotu. To sa mu ale asi nepodarí, veľkou prekážkou je totiž klauzula, ktorá mu umožní vybrať 12 tímov, kam si želá prestúpiť. Jeho hodnota navyše nie je taká vysoká ako napríklad pred rokom. Skôr to teda vyzerá tak, že rodák z Bramptonu pôjde v lete na trh.

Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
61.8 ms