Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Klub Tampa Bay Lightning má konečne ďalšieho výborného obrancu

#98 Mikhail Sergachyov

Na drafte v roku 2016 si ho v prvom kole z deviateho miesta vybral klub Montreal Canadiens.

Klub Tampa Bay Lightning má konečne ďalšieho výborného obrancu

Obranca Mikhail Sergachyov si NHL vyskúšal už v minulej sezóne. Vtedy ešte patril tímu Montreal Canadiens a väčšinu sezóny strávil v OHL, kde odohral 50 zápasov a pripísal si až 43 bodov (10+33), čo je na obrancu slušná porcia. V tej istej sezóne odohral aj 4 zápasy v NHL, no nepodarilo sa mu v nich bodovať. Už vtedy mal tento mladík veľké predpoklady na to, aby sa stal výborným ofenzívnym útočníkom.

Montreal sa rozhodol, že potrebuje posilniť ofenzívu a rozhodli sa, že musia niekoho vytrejdovať. Využili situáciu v Tampe, kde mali problém s útočníkom Jonathanom Drouinom, ktorý na začiatku sezóny chcel byť vymenený, no nakoniec sa rozhodol hrať za Tampu a sezónu zakončil s 53 bodmi (21+32). Nakoniec však bol po sezóne aj tak vymenený do klubu Montreal Canadiens práve za obrancu Mikhaila Sergachyova. Tampe nevyšla sezóna a tak museli nastať zmeny. Okrem hviezdneho obrancu Victora Hedmana nemali v zadných radách nikoho kto by nejak extra vynikal.

Zatiaľ to vyzerá, že sa klubu Tampa Bay Lightning táto výmena vyplatila. Sergachyov nastúpil okamžite do NHL a začal zbierať body. Aktuálne má odohratých 51 zápasov a na svojom konte 28 bodov (8+20), čo je na obrancu nováčika veľmi dobré. V bodovaní nováčikov NHL je na 13. mieste. Z obrancov je pred ním len Will Butcher z klubu New Jersey Devils. 

Klub Tampa Bay Lightning sa momentálne nachádza na úplnom vrchole tabuľky NHL (71 bodov). Mikhail Sergachyov má len deväťnásť rokov a uvidíme, čo nám ešte v tejto sezóne predvedie. Mohol by byť v budúcnosti aj kľúčovým hráčom ruskej reprezentácie, pretože tá by aspoň jedného vynikajúceho ofenzívneho obrancu rozhodne potrebovala.

Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.1 ms