Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Karlsson zrejme nezľaví. Príde si na rozprávkové peniaze

Erik Karlsson © zimbio.com

Erik Karlsson bude v lete 2019 neobmedzene voľným hráčom. V Ottawe chcú potvrdiť trend z posledného roku a svoju superhviezdu podpísať s ročným predstihom.

Karlsson zrejme nezľaví. Príde si na rozprávkové peniaze

Ako to už v Kanade býva, všetko je pod drobnohľadom médií. Hoci sa rokovania odohrávajú za zavretými dverami, nebráni to novinárom aby vo veľkom špekulovali. Miestny denník Ottawa Sun ale má jasno v jednej veci. Napriek dlhoročnej službe a silným (aj citovým) väzbám medzi švédskym obrancom a klubom, určite nečakajte zľavu.

Dôvodom tejto istoty je hneď niekoľko faktorov. Prvým je očakávané ďalšie zvyšovanie platového stropu, ktorý by sa mohol podobne ako vlani navýšiť o ďalšie tri milióny dolárov. Druhým je fakt, že hráči už akosi zabudli na zľavovanie zo svojich nárokov. V poslednom období to neurobil prakticky nikto, už vôbec nie tie najväčšie hviezdy. Neurobil to Connor McDavid, Jack Eichel, Carey Price ani Jevgenij Kuznecov.

Vedenie Ottawy podľa všetkého bude trvať na maximálnej, teda osemročnej zmluve. Jej celková výška môže presiahnuť 90 miliónov dolárov. Ročne by sa tak príjem fenomenálneho obrancu mohol pohybovať v rozmedzí 11 až 12 miliónov dolárov. To by znamenalo (priebežne) druhý najvyšší cap hit v NHL, po McDavidovi. Treba pripomenúť, že v úplne rovnakej situácii je aj obranca LA Kings Drew Doughty. Vplyv na rokovania môže mať aj predĺženie, príp. prestup zadáka Washingtonu Johna Carlsona, ktorý bude v lete neobmedzene voľným hráčom.

Pittsburgh sa pokúša zbaviť Kessela, dôvodom aj problémy s koučom

Americký útočník má za sebou životnú základnú časť, zaznamenal skvelých 92 kanadských bodov. Napriek tomu to Pittsburgh bude mať v snahách o jeho výmenu mimoriadne ťažké. Dôvodov...

pred 2 hod.

0

Neobmedzení voľní hráči na letnom trhu NHL: TOP 10 centrov

Predstavujeme vám desať najatraktívnejších centrov na letnom trhu NHL spomedzi neobmedzených voľných hráčov.

Dnes, 07:49

0

Jedna éra končí, druhá začína. Sedinovci odišli, prichádza najproduktívnejší hráč švédskej ligy

Náhrada za krajanov Sedinovcov?

Dnes, 07:31

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.9 ms