Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Illo bol deň od podpisu zmluvy v NHL. Dany Heatley mu prekazil radosť

Radoslav Illo

Slovenský útočník Radoslav Illo bol jediný deň od podpisu kontraktu v zámorskej NHL. Čo mu prekazilo radosť?

Illo bol deň od podpisu zmluvy v NHL. Dany Heatley mu prekazil radosť

Slovenský útočník Radoslav Illo je aktuálne na skúške v Zlíne, kde bojuje o regulérny kontrakt. Zužitkovať chce bohaté skúsenosti, ktoré nadobudol počas dlhých rokov v zámorí. Celú svoju kariéru strávil za "veľkou mlákou" s výnimkou sezóny 2014-15, ktorú odohral v Martine. Roky bojoval o NHL. Bol jeden deň od podpisu zmluvy s Anaheimom Ducks, no napokon sa netešil.


„Bol to môj sen ísť do Ameriky a vychádzalo to. Bol som draftovaný a rozbehol som tam kariéru. Splnil sa mi sen, ďalšie štyri roky som potom bol na univerzite. Do toho ma donútil môj agent, aby som vyštudoval školu, biznis a spätne som za to rád," hovoril Illo pre oficiálny klubový web Zlína.

Po štvorročnom pôsobení v univerzitnej NCAA v tíme Bemidji State University mal podpísať zmluvu v Anaheime, ktorý ho v roku 2009 draftoval v piatom kole. V závere sezóny 2013-14 nastúpil na tri zápasy v AHL a zdalo sa, že NHL má na dosah. Od "káčerov" mal dokonca prísľub zmluvy.

„Po tých rokoch, čo mi to sľubovali, to nakoniec deň pred podpisom odpískali a vzali namiesto mňa Danyho Heatleyho. Veľmi ma to mrzelo, zobral som sa teda a išiel som do Martina," opisoval Illo, ako sa napokon jeho sen o NHL tesne pred podpisom kontraktu rozplynul.
Po roku strávenom na Slovensku sa Illo vrátil späť do zámoria. Ostatné dve sezóny odohral v ECHL. Tú poslednú v drese Missouri Mavericks. V 53 dueloch strelil 12 gólov a získal 27 bodov. 

Všetko nasvedčuje tomu, že 27-ročný útočník sa opäť vráti do Európy. „Dostal som ponuku zmluvy aj z Ameriky, ale keď ma zlínsky klub kontaktoval, rozhodol som sa, že to skúsim. O českej extralige mám dobré povedomie a chcem sa tu presadiť," verí si Illo.

Illo reprezentoval Slovensko na MS dvadsaťročných v roku 2010 a patril medzi najlepších hráčov nášho tímu. V šiestich stretnutiach nazbieral päť bodov (2+3).

Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
79.8 ms