Hviezdny výkon Jurča pri debute v drese Edmontonu. Takto si otvoril gólový účet + VIDEO

Tomáš Jurčo © Edmonton Oilers - Twitter
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Tomáš Jurčo odohral svoj prvý zápas v drese Edmonton Oilers a podal fantastický výkon.

Tomáš Jurčo podpísal v lete kontrakt s tímom Edmonton Oilers a je pripravený pobiť sa o svoju šancu. Hneď prvý prípravný zápas mu vyšiel výborne. Pri svojej premiére vo farbách "olejárov" nastúpil v prvom útoku. Jeho tím prehral vo Vancouveri 2:4, no Jurčo bol pri všetkom podstatnom, čo Edmonton predviedol. Strelil gól a pridal aj jednu asistenciu. Navyše nemusel zostať len pri jednom góle. Pár minút po prvom presnom zásahu sa gólová situácia takmer zopakovala, tentoraz jeho dorážka z blízkosti bránky skončila na gólmanovi Thacherovi Demkovi. Jurčov útok s Patrickom Russellom a Cooperom Marodym robil domácemu tímu, ktorý postavil výrazne skúsenejšiu zostavu, obrovské problémy.

„V posledných pár zápasoch sa mi páčil Patrick Russell, pracoval. Marody má nejaké dobré zručnosti a Jurčo prišiel s nastavením, že chce spraviť prvý tím a odohral dnes večer silný zápas. Má dobré zručnosti... Skóroval na úrovni AHL a bude zaujímavé sledovať, či dokáže skórovať aj na úrovni NHL," uviedol po stretnutí tréner Oilers Dave Tippett pre oficiálny klubový web Edmonton Oilers.

Samotný Tomáš Jurčo, ktorý v minulej sezóne priviedol Charlotte Checkers k zisku Calder Cupu v AHL, si premiéru v drese Edmontonu naplno užil. „Robil som svoje maximum, pracoval som naozaj tvrdo, aby som bol na ľade viditeľný a robil dobré veci," hovoril v pozápasovom rozhovore.

Andrej Sekera debutoval v drese Dallas Stars. Jeho tím zvíťazil v Minnesote 2:1 po predĺžení. Andrej Sekera nastúpil v prvej obrane po boku Mira Heiskanena a bol najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu (odohral 24:32 minút). Nastupoval v oslabeniach aj presilovkách, rozdal dva bodyčeky.

V Edmontone je McDavid za boha, tvrdí Jurčo. Ako sa mu s ním hralo?

Tomáš Jurčo mal sezónu začať v prvom útoku po boku Connora McDavida. Menší lekársky zákrok mu ale túto šancu prekazil.

pred 4 hod.

0

Famózny Halák druhou hviezdou! So 4-gólovým Pastrňákom doviedli Boston k víťazstvu + VIDEO

Slovenský gólman Jaroslav Halák predviedol ďalší fantastický výkon.

pred 6 hod.

0

Chceme Fehérváryho späť! Dožadujú sa fanúšikovia Washingtonu

Po troch zápasoch v NHL putoval na farmu, kde žiari. Fanúšikovia Washingtonu Capitals žiadajú návrat Martina Fehérváryho do prvého tímu

Včera, 08:50

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Nebili sa, rozdali si to hokejovo! Doughtyho odpoveď v predĺžení na Tkachukovo...

14 bodov za 2 zápasy! Rangers po príchode Panarina stvorili smrtiaci európsky útok +...