Húska drží neporaziteľnosť v riadnom čase, Fehérváry bodoval a Daňo už štvrtým najtrestanejším hráčom AHL

Adam Húska © twitter New York Rangers
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Osmička slovenských hokejistov sa objavila uplynulú noc na klziskách AHL.

Bridgeport - Providence 1:4

Providence vyhralo tretí z posledných štyroch zápasov. Róbert Lantoši pri triumfe nebodoval, v prvej tretine bol vylúčený a mal dva strelecké pokusy. Gólman Max Lagace podržal hostí 31 zákrokmi a stal sa prvou hviezdou. Alex Petrovic strelil gól a na ďalší asistoval.

Cleveland - Laval 0:4

Cleveland po päťzápasovej víťaznej šnúre prehral už druhýkrát po sebe. Marko Daňo nebodoval, no pokračuje v zbieraní trestných minút. V závere prvej tretiny sa dostal do potýčky s Alexom Belzileom, obaja dostali 2+10 + do konca zápasu. Daňo si na konto pripísal 12 trestných minút a v 11 zápasoch sezóny v AHL ich nazbieral už 43. Je štvrtým najvylučovanješím hráčom súťaže. Charlie Lindgren úspešne čelil všetkým 25 strelám a vychytal shutout.

Binghamton - Utica 2:3pp

Binghamton tretiu výhru v rade nepridal. Utica začala sezónu ôsmimi výhrami v rade, následne štyrikrát po sebe prehrala. Piatej porážke v sérii zabránila. Ben Street zariadil gólom a asistenciou pre domácich Devils aspoň bod, ktorých určite mrzí nevyužité vedenie 2:0 po dvoch tretinách. Zack MacEwan rozhodol o výhre hostí v predĺžení. Marián Studenič v drese domáceho tímu zaznamenal jednu strelu a duel ukončil s mínuskou.

Lehigh Valley - Hershey 3:2pp

Martin Fehérváry v drese hosťujúcich Bears zapísal jednu asistenciu, mal jeden strelecký pokus a zveľadil svoje konto v bodovaní +/- o ďalší plusový bod. Domáci gólman Alex Lyon podržal tím 28 úspešnými zásahmi. Mikhail Vorobjev zaknihoval gól a asistenciu. Andy Welinski rozhodol v predĺžení.

Hartford - Belleville 3:4pn

Hartford prehral štvrtýkrát z posledných piatich zápasov. Šancu v jeho bránke dostal Adam Húska. Úspešne čelil 22 strelám v zápase. V nájazdoch z troch pokusov dvakrát inkasoval. Ani pri svojom šiestom štarte v sezóne (bilancia 3-3) neprehral v riadnom čase. Christián Jaroš hral v prvej obrane Belleville a mal jeden strelecký pokus. Vitalij Abramov prispel k výhre gólom a asistenciou, Jordan Szwarz bol autorom víťazného nájazdu.

Tucson - Stockton 7:6

Tucson vyhrával v polovici zápasu 5:1 a štvorgólový náskok takmer premárnil. Napokon zápas doviedol do víťazného konca a natiahol víťaznú sériu na 4 zápasy. Stockton prehral tretíkrát v rade. Adam Ružička si výbornými výkonmi vypýtal miesto v prvom útoku Stocktonu, no nepodarilo sa mu bodovať. V drese víťazného tímu zažiarili dvoma gólmi Michael Chaput a Andy Miele. Tri asistencie zaknihoval Michael Bunting.

Bakersfield - San Jose 6:3

Tomáš Jurčo odohral svoju premiéru v tejto sezóne AHL, po tom čo ho Edmonton Oilers zaradil na waiver listinu, odkiaľ si ho žiadny iný klub v NHL nestiahol, no nebodoval. Bakersfield vyhrali tretí z ostatných štyroch duelov. San Jose prehralo tretíkrát v rade. Tyler Benson podal parádny výkon, strelil tri góly a pridal jednu asistenciu. Brad Malone pomohol k výhre gólom a dvoma asistenciami.

Erik Černák do New Jersey? Dôvod, možná protihodnota a odhadovaný kontrakt

V zámorí prognózujú odchod Erika Černáka z Tampy Bay. Toto by mohla byť jeho nová destinácia