Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Hrivík o dôvodoch, prečo sa nedostal do prvého tímu Calgary, o Jágrovi i (ne)záujme Slovanu

Marek Hrivík © TASR

Slovenský útočník Marek Hrivík objasnil dôvody, pre ktoré sa nedostal do prvého tímu Calgary Flames.

Hrivík o dôvodoch, prečo sa nedostal do prvého tímu Calgary, o Jágrovi i (ne)záujme Slovanu

Keby sa dávali ceny za trpezlivosť, bojovnosť a odhodlanie, Marek Hrivík by určite nejakú získal. 26-ročný slovenský útočník pôsobí v zámorí už deviaty rok a stále sníva sen o tom, že by sa stal plnohodnotým hráčom NHL.

Po takmer troch sezónach v juniorskej QMJHL a niekoľkoročnom pôsobení v AHL začal dostávať nejaké šance i v NHL. Zakaždým však išlo len o krátke zastávky v prvom tíme. V uplynulých dvoch sezónach v drese New Yorku Rangers odohral dovedna 20 zápasov.


V lete sa s "jazdcami" rozlúčil. Na ročnom kontrakte sa dohodol s Calgary Flames. Cítil, že v slabšom tíme by mohol mať výraznejšiu šancu hrať pravidelne v NHL. Hrivík vydržal až do samotného záveru predsezónneho kempu. Napokon však sezónu začal len na farme v Stocktone.

„Pribrzdil ma otras mozgu, ktorý som utrpel v zápase s Winnipegom. Čakal som, že ostanem v NHL. Vynechal som však polovicu kempu, preto som musel ísť pred začiatkom základnej časti na farmu," objasňoval Hrivík dôvody, prečo nezačal v prvom tíme Calgary v rozhovore pre šport.sk.

Hrivíkovi situáciu skomplikovali aj ďalšie skutočnosti - angažovanie českého veterána Jaromíra Jágra či podpis zmluvy s útočníkom Tannerom Glassom. „Je to kombinácia oboch vecí i podpisu Tannera Glassa. Spolu s Jardom zobrali dve miesta, čo sa muselo niekde prejaviť, ale veľmi ma to nezaujíma. Snažím sa podávať čo najlepšie výkony."

Hrivík o svojej situácii hovoril aj s vedením. „Rozprával som sa len s asistentom generálneho manažéra. Ten mi povedal, že môj presun na farmu vznikol najmä preto, že som vynechal podstatnú časť kempu. Chcú, aby som sa rozbehol v AHL a podľa toho uvidíme. Momentálne nie je v prvom tíme miesto. Na šancu si musím počkať."

Hrivík po zotavení z otrasu mozgu začal sezónu v AHL v drese Stocktonu Heat. Patrí medzi najlepších hráčov tímu. Zbiera priemerne bod na zápas. V jedenástich stretnutiach strelil tri góly a pridal osem asistencií.

Účastník MS 2014 mal šancu potrénovať aj s hviezdnym Jaromírom Jágrom. „Keď som sa dával dokopy po zranení, často sme spolu trénovali. Je obdivuhodné, ako Jardo tvrdo pracuje v jeho veku. Stále je schopný hrať hokej na najvyššej úrovni. Veľa ľudí nevidí pozadie jeho tvrdej prípravy. V tom prevýšil mnohých hokejistov, aj preto je tam, kde je."

V posledných dňoch médiami obleteli správy o tom, že Hrivíkov agent je v kontakte s predstaviteľmi bratislavského Slovana. Samotný hráč v rozhovore pre šport.sk uviedol veci na pravú mieru. „Európske ponuky som mal ešte v apríli a hneď som povedal, že nechcem ísť nikam. Čo sa týka Slovana, o ničom neviem. Pýtal som sa na to agenta, ktorý mi povedal, že z klubu mu volali len pred dvoma, troma rokmi."

Hrivík sa tesne po podpise zmluvy s Calgary vyjadril, že si dáva poslednú šancu preraziť do NHL. Ak mu to nevyjde v prebiehajúcej sezóne, zvolí návrat do Európy.Draft z pohľadu Slovenska predčil všetky očakávania

Kto sa stal slovenskou draftovou dvojkou NHL v roku 2018?

Včera, 19:55

0

Martina Fehérváryho si v druhom kole vybral Washington!

K tímu obhajcov Stanleyho pohára smeruje slovenský talent Martin Fehérváry.

Včera, 17:39

0

Prognóza slovenského skauta pracujúceho pre Washington: Verím v päť draftovaných Slovákov

Nedávno oslavoval zisk Stanley Cupu. Ako to vidí skaut Washingtonu Peter Ihnačák s blížiacim sa draftom z pohľadu slovenských hokejistov?

22.06.18, 08:02

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.2 ms