Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Hall sa svojou sériou zaradil až medzi kandidátov na Hart Trophy

Taylor Hall

Tento muž vstupuje do debát o Hart Trophy, nekompromisne hlásia zámorské médiá. Jeho výkony spôsobujú lídrom jeho bývalého zamestnávateľa poriadne vrásky.

Hrá ako skutočná jednotka draftu a Devils, hoci už nie tak dominantní ako v úvode sezóny z toho ťažia. Taylor Hall prišiel do Newarku pred dvoma rokmi, a jeho trejd s odstupom času pripomína veľkorysý dar. Vlani to bolo ešte o oťukávaní sa, v tejto sezóne už Devils nekompromisne potvrdzujú povesť tímu na vzostupe. Jedno kariérne gólové maximum už pokoril, na konte totiž má 30 gólov, čo je o tri viac než v sezóne 2011/12 a 2013/14. Presne 80-bodový zápis z tej istej sezóny už vytrvalo prenasleduje, aktuálne naňho stráca osem bodov.

Devils v poslednom období síce nie sú v laufe, prehrali posledné tri zápasy, Hallova produktivita ale stále strmo rastie. Rodák z Calgary bodoval v každom súťažnom zápase v roku 2018(!), posledná noc bez bodu sa datuje presne na Silvestra a zápas vo Washingtone. Odvtedy sa do štatistík zapísal aspoň raz v každom jednom stretnutí. Dodnes je jeho séria rovných 25 zápasov, čo atakuje hranice možného.

Na historicky najúspešnejšie bodové série ešte stále pomerne stráca, no 28 zápasov s aspoň jedným bodom, ktoré sa podarilo dosiahnuť na delenom šiestom mieste pätici Coffey, Lemieux, Lafleur, Gretzky a Yzerman sa nezdá až tak ďaleko. 30 zápasov za sebou dokázala bodovať dvojica Mats Sundin – Wayne Gretzky. „The Great One" drží aj tretí najdlhší zápis, v sezóne 1985/86 bodoval v 39-tich zápasoch za sebou. Druhé miesto patrí opäť Lemieuxovi, „Super Mario" v ročníku 1989/90 bodoval 46-krát v rade. Táto skvelá séria je dodnes považovaná za najpamätnejšiu, útočník Pittsburghu v nej zaznamenal neskutočných 103 bodov. Prvé miesto nás vracia opäť ku Gretzkému, ktorý v sezóne 1983/84 bodoval 51-krát v rade s celkovou bilanciou dnes neprekonateľných 61 gólov a 153 bodov.

Ako sme už uviedli, New Jersey od nového roku nehrá tak dobre ako tomu bolo na jeseň, avšak najmä vďaka svojej ofenzívnej hviezde sa drží v postupovej osmičke. Výrazne sa tak pripomenul svojmu bývalému zamestnávateľovi. Edmonton Oilers sa s vidinou play-off už dávno rozlúčili a aktuálne majú presne o 14 bodov menej než Devils na opačnom pobreží NHL. Renomovaný magazín The Hockey News dokonca Halla pred týždňom zaradil medzi kandidátov na Hart Trophy. Súboj o najprestížnejšiu individuálnu trofej bude v tejto sezóne zdá sa poriadne vyrovnaný.

Pariseho zlomený hrudník skúšali aj jeho deti: Cítim sa dobre, hovorí

Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od svojho kolegu ale nepodával výkony hodné jeho výplaty, vlastne ani nemohol, nakoľko bojoval s ťažkými...

pred 5 hod.

0

Seguin bude o rok bez zmluvy. Dostane viac než Benn?

Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o nových zmluvách. Výnimkou by nemal byť ani prvý center Dallasu Tyler Seguin.

Včera, 14:00

0

Winnipeg hasí situáciu. Jeden z arbitrážnikov vyriešený

Perné leto zažíva manažment Winnipegu Jets.

Včera, 09:37

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
61.6 ms