Halák treťou hviezdou, tréner ho označil za najlepšieho hráča. Tatar bodoval v štvrtom zápase v rade + VIDEO

Jaroslav Halák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Ani výborný výkon Haláka Bostonu na výhru s Washingtonom nestačil.

Edmonton - Dallas 4:5pp

Dallas prehrával o dva góly v tretej tretine, víťazný obrat zavŕšil v predĺžení Jamie Benn. Rovnako ako Jason Dickinson a Miro Heiskanen mal v zápase 1+1. Tyler Seguin ku gólu pridal dve asistencie. V drese Edmontonu opäť žiarila hviezdna dvojica Leon Draisaitl a Connor McDavid. Draisaitl zaznamenal gól a asistenciu, natiahol bodovú sériu už na 12 zápasov. McDavid zapísal tri asistencie a bodoval v šiestom zápase v rade. Jujhar Khaira strelil dva góly. Dallas začal sezónu bilanciou 1-7, z posledných 12 zápasov však vyhral 10. Andrej Sekera hral proti svojmu bývalému tímu. Počas 17:22 min. na ľade dvakrát vystrelil.

Tampa Bay - Winnipeg 3:4

Tampe sa nepodarilo vyhrať štvrtý zápas v rade. Winnipeg zvíťazil v šiestom z posledných ôsmich súbojov a potvrdil výbornú formu. Steven Stamkos strelil svoj jubilejný 400. gól v NHL. Stamkos je druhým najrýchlejším aktívnym hráčom NHL, ktorý dosiahol túto métu, potreboval na to 763 zápasov. Rýchlejšie sa 400 gólov podarilo spomedzi aktívnych hráčov streliť len Alexovi Ovečkinovi. Útočník Washingtonu na to potreboval 634 duelov. Slovenský obranca Erik Černák v druhej obrane "bleskov" odohral 18:32, rozdal štyri hity, dvakrát vystrelil, zblokoval jednu strelu a zápas ukončil s mínuskou na konte.

Boston - Washington 2:3pn

TJ Oshie v poslednej minúte riadneho času poslal zápas do predĺženia pri hre bez brankára a napokon Jakub Vrána rozhodol v nájazdoch. Washington vyhral 12 z posledných 15 zápasov. Jaroslav Halák predviedol 42 úspešných zákrokov. Jeho Boston ale prehral piaty z osatných šiestich zápasov. „Jednoznačne bol našim najlepším hráčom," vyhlásil po stretnutí tréner Bruins Bruce Cassidy na adresu slovenského brankára, ktorý sa stal treťou hviezdou zápasu. „Smutné je, že sme to nedotiahli do konca, pretože si myslím, že v tretej tretine sme hrali to čo sme potrebovali v porovnaní so zápasom proti Floride. Celkovo sme im toho veľa nedovolili. Páčilo sa mi ako sme v tretej tretine Halákovi pomáhali, no v prvej a druhej, áno, spravil množstvo úžasných zákrokov a takisto v nájazdoch." Bostonu chýbal elitný útočník Patrice Bergeron, v zostave ho nahradil Paul Carey povolaný z farmy v Providence. Zdeno Chára odohral 20:22, dvakrát vystrelil, rozdal dva hity a inkasoval jeden dvojminútový trest. Richard Pánik naďalej čaká na prvý bod v sezóne a v drese Capitals. Odohral necelých 10 minút, počas ktorých trikrát vystrelil a dal jeden hit.

Montreal - New Jersey 3:4pp

Kyle Palmieri rozhodol o výhre gólom v presilovke v predĺžení. Zabránil tak Montrealu v štvrtej výhre v rade. Devils zachránili presilovky, vyrovnávajúci gól v 56. minúte strelil Wayne Simmonds taktiež v početnej výhode. Tomáš Tatar hral v prvom útoku Canadiens, zaknihoval jednu asistenciu. Odohral 15:39, mal tri strely a zápas ukončil s mínuskou. Bodoval v štvrtom zápase v rade (bilancia počas tejto série 2+5) a drží si priemer bod na zápas - v 20 zápasoch sezóny nazbieral 20 bodov (7+13).

Daňo gólom pečatil výhru Clevelandu, Jaroš asistoval a teší sa z parádnej formy Belleville

Dvaja Slováci sa predstavili v AHL, obaja bodovali a tešili sa z výhier.

Včera, 06:47

0

Chára sa pobil druhú noc po sebe! Maroonovi nedal najmenšiu šancu + VIDEO

Najstarší hráč v NHL Zdeno Chára sa pobil druhú noc po sebe.

13.12.19, 06:57

0

Lantoši opäť v prvom útoku, trápenie Studeniča pokračuje, Ružička víťazne, Jurčo s dvoma mínuskami a...

Štyria slovenskí útočníci v zámorskej AHL v akcii.

12.12.19, 07:15

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Nenávidia sa odkedy spor ich žien skončil na súde. Hoffman vyzýval na bitku...

Šialené! Ruský obranca NHL uniesol bývalej žene deti. Video nie je vhodné pre...

Nepochopiteľný skrat legendárneho Thorntona! Knokautoval českého brankára + VIDEO