Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Halák o mizerných oslabeniach Islanders, vzťahu k trénerovi i o svojej budúcnosti

Jaroslav Halák © nhl.com

Slovenskému gólmanovi Jaroslavovi Halákovi vyprší po sezóne kontrakt.

Halák o mizerných oslabeniach Islanders, vzťahu k trénerovi i o svojej budúcnosti

Vlaňajšiu sezónu označil ako najťažšiu v kariére. Slovenský gólman Jaroslav Halák po vydarenom Svetovom pohári nedostával v bránke Islanders toľko príležitostí, koľko by chcel. Mal naštrbené vzťahy s vedením klubu, trénerom Capuanom i GM Snowom. Islanders sa ho chceli zbaviť, nepodarilo sa im ho však vytrejdovať. Veľkú časť sezóny odchytal na farme v Bridgeporte. V závere ročníka sa vrátil do prvého tímu, vychytával výhry a takmer dotiahol "ostrovanov" do play off, strata však už bola veľká.

V lete sa očakával veľký súboj medzi ním a Thomasom Greissom o post jednotky. Halák má v ňom možno až nečakane navrch. Cíti dôveru trénera Douga Weighta. V rozhovore pre šport.sk prehovoril o svojom vzťahu s trénerom. „Je pozitívny. Aj keď výsledky mužstva neboli ideálne, dosť mi dôveroval. Vie, že často góly prichádzajú po chybách celého tímu a brankár potom už má len minimum šancí ich zachrániť."


Halák nastúpil v 43 zápasoch, vychytal 18 víťazstiev, má kvalitnú 91,1 % úspešnosť zásahov a priemerne inkasuje 3,20 gólu na zápas. Len pre porovnanie. Greiss dostal šancu iba v 24 dueloch, má len 89,1 % úspešnosť a priemer nebezpečne šplhajúci sa k štyrom gólom na zápas (3,84).

Chytať za najhoršou obranou v lige nie je med lízať. Islanders majú najhorší priemer inkasovaných gólov na zápas v celej NHL - 3,56! Obrana nefunguje spoľahlivo, najmä v oslabeniach je to priam katastrofa. Islanders majú druhé najhoršie "oslabovky" v lige - ubránili len 74,4 % z nich. Horšie je na tom už len Edmonton (72,4).

„Asi sa pri oslabeniach snažíme až príliš a potom prichádzajú chyby. Súper nás často potom prevýši. Potrebujeme sa všetci zlepšiť," poznamenal Halák na margo zlej hry v početnej nevýhode.

Po sezóne mu vyprší kontrakt. Nad budúcnosťou 32-ročného gólmana visí veľký otáznik. Aj keď je v aktuálnej sezóne jednotkou tímu, vedenie Islanders s ním pravdepodobne nepočíta. Svedčí o tom minulá sezóna, snaha manažmentu Haláka vymeniť a najmä podpis nového kontraktu s Greissom, ktorého zmluva bude trvať ešte ďalšie dve sezóny. A gólmana s ročným príjmom 3,33 mil. dolárov Islanders určite nepodpisovali len tak.

Isté je jedno. Halák sa cíti dobre, v tejto sezóne mu tréner verí, dostáva množstvo príležitostí a je spokojný. „Chcem chytať čo najlepšie a pokračovať v NHL aj v budúcnosti," uviedol rázne Halák.

SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='23' AND a.id!='69059' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Čo stálo za nevydareným pôsobením Tatara vo Vegas? Gallant aj McPhee majú svoju vlastnú teóriu

Pôsobenie v drese Vegas Tomášovi Tatarovi nevyšlo podľa predstáv. Generálny manažér George McPhee i hlavný tréner Gerard Gallant majú na to svoju vlastnú teóriu.

Dnes, 10:19

0

VIDEO Mladí, berte si príklad! Chára je nezničiteľný, na tréningu ide na krv

Má 41 rokov, no formu mu môžu závidieť mnohí o dve dekády mladší borci.

Včera, 08:14

0

Zo zámoria prichádza hrozivá správa týkajúca sa Andreja Sekeru

Veľmi zlé správy ohľadom slovenského obrancu Andreja Sekeru prichádzajú zo zámoria.

15.08.18, 08:04

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
64.0 ms