Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Gáborík a Kopitar o obnovenej (a fungujúcej) spolupráci

Marián Gáborík © nhl.com

Hviezdna spolupráca Gáboríka s Kopitarom obnovená. A stále funguje.

Gáborík a Kopitar o obnovenej (a fungujúcej) spolupráci

Marián Gáborík strelil v domácom súboji Los Angeles proti Minnesote (5:2) dva góly. Stal sa prvou hviezdou zápasu. Proti klubu, v ktorom štartoval svoju úspešnú kariéru v NHL strelil svoj jubilejný 400. gól a dosiahol jubilejný 800. bod. Dva významné míľniky.

Gáborík je po návrate po zranení kolena vo výbornej forme. V siedmich zápasoch získal šesť bodov (4+2). V zápase proti Minnesote sa obnovila jeho spolupráca s hviezdnym slovinským útočníkom Anžem Kopitarom a chémia medzi nimi okamžite opäť zafungovala.


Kopitar mal prsty v oboch góloch slovenského krídelníka. Pri jednom z nich vyhral Kopitar vhadzovanie a Gáborík okamžite po ňom skóroval. Pri druhom zas Kopitar s Gáboríkom unikli do prečíslenia a Kopitar naservíroval Gáboríkovi ako na zlatom podnose.

„Myslím, že každý zápas sa cítim pohodlnejšie. Samozrejme, útoky sa budú meniť, je to dlhá sezóna, niečo v štýle tam a späť, podľa toho či to prináša víťazstvá. Dnes si to pre nás sadlo veľmi dobre, tretia tretina bola z nášho pohľadu výborná. Museli sme pred ňou vyriešiť nejaké problémy, takže sme opäť nepadli do diery a nemuseli sme sa opäť vykopať. Ale druhá tretina nebola dobrá, potrebujeme stále pracovať," hovoril Gáborík pre LA Kings Insider pochvaľujúc si spoluprácu s Kopitarom.

„Cítim sa skutočne dobre. 400 gólov, som na to veľmi hrdý. Gratulujem Kopitarovi k jeho 500. asistencii. Je to trošku iróniou, že jeho 500. asistencia viedla k môjmu 400. gólu, špeciálne v zápase proti môjmu bývalému tímu. Takže, samozrejme sú to dobré pocity," uviedol slovenský krídelník na margo dosiahnutého míľniku 400 gólov v NHL.

Nastala spomenutá kuriózna situácia, nakoľko pri Gáboríkovom 400. góle si pripísal asistenciu Kopitar, bola jeho jubilejnou 500. v NHL. Komu teda zostane puk? „Áno, trošku sme sa o tom bavili. Kopi povedal, že si ho mám nechať. Tréner John Stevens prišiel a povedal, že zostane v organizácii (smiech)," hovoril Gáborík.

Obnovenú a fungujúcu spoluprácu s Gáboríkom si po stretnutí pochvaľoval aj Anže Kopitar. „Dám mu len puk do priestoru, ktorý potrebuje na skórovanie. To je to čo od neho potrebujeme, aby sme napredovali."Draft z pohľadu Slovenska predčil všetky očakávania

Kto sa stal slovenskou draftovou dvojkou NHL v roku 2018?

Včera, 19:55

0

Martina Fehérváryho si v druhom kole vybral Washington!

K tímu obhajcov Stanleyho pohára smeruje slovenský talent Martin Fehérváry.

Včera, 17:39

0

Prognóza slovenského skauta pracujúceho pre Washington: Verím v päť draftovaných Slovákov

Nedávno oslavoval zisk Stanley Cupu. Ako to vidí skaut Washingtonu Peter Ihnačák s blížiacim sa draftom z pohľadu slovenských hokejistov?

22.06.18, 08:02

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.7 ms