Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Detroit Red Wings: Ťažké časy ešte len začínajú

Tomáš Tatar & Petr Mrázek

Prestupová uzávierka bola v Detroite naozaj zaujímavá. Veľký favorit na výmenu Mike Green zostáva, naopak sťahuje sa hráč s dlhodobým záväzkom, Tomáš Tatar. Čo bolo za tým?

Informácie, podľa ktorých vedenie rokovalo o odchode slovenského útočníka uzreli svetlo sveta asi týždeň pred trade deadline. My sme vtedy informovali, že podľa zámorských šumov ho chcú získať Nashville Predators. Tí ale napokon zjavne neposkytli dostatočnú protihodnotu, keďže do hry vstúpili Vegas. Nováčik prežíva absolútne senzačnú sezónu a napriek niektorým radám, že by sa mali pri uzávierke držať viac späť, rozhodli sa McPhee a spol. staviť na jednu kartu. Skúsia Stanley Cup ulúpiť už tento rok. V stávke je naozaj veľa, v lete totiž budú bez zmluvy mená ako Neal, Perron, Karlsson alebo Theodore.

Poďme ale k Detroitu, ktorý sa pomaly ale isto dostáva do slepej uličky. Áno, majú pre tento rok veľa volieb v drafte, ale tie o rok prím hrať nebudú. Je tiež vysoko pravdepodobné, že Wings neudržia ani Mikea Greena, ktorý pôjde na trh. Čo tak zostalo? 33-ročný brankársky matador Jimmy Howard, skupina veteránov v obrane s predraženými zmluvami a naozaj kvalitné talenty v útoku, avšak bez zmluvy.

Generálny manažér Ken Holland, hoci sa tvári, že konečne prestavuje, a dokonca tvrdí, že počas prestavby tím bude naďalej konkurencie schopný. V skutočnosti ale má nôž na krku viac, než kedykoľvek predtým. Na budúci rok má zatiaľ k dispozícii 18 miliónov, čo sa zdá pomerne dosť. Tie ale musí prerozdeliť medzi kľúčové mladícke trio Larkin – Mantha – Athanasiou. K tomu si musí ponechať rezervu aby aspoň ako tak pokryl stratu Greena a našiel novú brankársku dvojku.

Nuž, v Detroite budú mať účtovníci naozaj veľa práce. Už teraz nemôžu počítať s 25-gólovým strelcom a 50-bodovým obrancom a prostriedkov na ich náhradu nedostatok. Áno, platový strop sa síce zvýši, ale ak nebude hrať vyššie spomínané útočné trio na hranici zázrakov, tak Red Wings nevstúpia do novej sezóny s práve najvyššími ambíciami.

A na záver, kto sa teda stal skutočným víťazom trejdu medzi Vegas a Detroitom? Hlasy sa prikláňajú mierne na stranu Detroitu, podľa nás je ale jediným víťazom Tomáš Tatar. Po roku si opäť zahrá play-off, navyše sa dostal do tímu so silnou víťaznou mentalitou. A ešte jeden bonus, krachujúce mesto, ktoré decimuje kriminalita vymenil za jednu z najvyhľadávanejších turistických destinácii na svete vôbec.

Zaujímavý ťah Edmontonu, namiesto obrancu prichádza na skúšku útočník

Edmonton sa uchýlil k zaujímavému ťahu.

pred 53 min.

0

Fínsky talent Heiskanen očakáva plné zaťaženie: Som pripravený, hlási

Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno. Stále čerstvo 19-ročný fínsky bek zažil vlani sezónu snov a plánuje na ňu nadviazať.

Včera, 16:25

0

Kovaľov: Na NHL sa nedá pozerať! Všetci sa len naháňajú, no zabúdajú hrať

Legendárny ruský útočník Alexej Kovaľov nemá o súčasnej NHL práve najlepšiu mienku.

Včera, 08:48

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
62.1 ms