Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Detroit musí vymieňať aby si uvoľnil ruky

Mike Green

Ken Holland nevyužil ani ďalšie okno na vyplácanie hráčov zo zmlúv, aby uvoľnil priestor pod platovým stropom na podpísanie Andreasa Athanasioua.

Detroit musí vymieňať aby si uvoľnil ruky

Necelý milión dolárov, to je aktuálny manévrovací priestor Hollanda a jeho kolegov. Nielenže tím potrebuje predĺžiť ostrostrelca Athanasioua, ale urobí aj všetko preto, aby získali univerzitnú star Willa Butchera. Preto sa prudko špekulovalo, že Detroit vyplatí zo zmluvy niektorého z členov kádra. Favoritov bolo viacero, napríklad odchod Jonathana Ericssona by dal Red Wings ďalšie necelé tri milióny. Odchod Niklasa Kronwalla ďalší milión dolárov.

Keďže k vyplateniu nedošlo, musia v Detroite niekoho vymeniť, do úvahy pripadá viacero možností. Veteráni ako Helm či Abdelkader sú prakticky nevymeniteľní. Naproti tomu taký Riley Sheahan je horúcim adeptom, klub sa ho podľa zámorských zdrojov pokúšal vymeniť už pred trade deadline. Ďalšími adeptmi sú aj Mike Green, Gustav Nyquist či český gólman Petr Mrázek.

Situáciu vo svojom tíme si uvedomuje aj sám Holland. „Ak bude na štarte sezóny každý zdravý, musíme urobiť výmenu," povedal skúsený manažér.„Očakávam, že budeme nad platovým stropom."

Tím tlačí topánka aj v prípade predĺženia zmluvy rýchlonohého Andreasa Athanasioua. Strany potvrdili, že rokovania prebiehajú. „Dal som mu niekoľko ponúk, v rokovaniach pokračujeme," povedal Holland. Klub by podľa jeho šéfa chcel mať na štarte sezóny na súpiske 13 útočníkov, sedem obrancov a dvoch brankárov. Teraz ale disponuje 12-timi útočníkmi, ôsmimi obrancami a dvoma brankármi.

Portál nhl.com preto špekuluje, že na odchode je obranca Mike Green. Bývalý najproduktívnejší zadák ligy vstupuje do posledného roku svojej zmluvy. Tak či onak by pred februárovou uzávierkou prestupov mal byť ponúkaný konkurencii. Prečo si teda neuvoľniť ruky už teraz? Faktom ale zostáva, že ak ho chce Holland naozaj vymeniť, bude si zrejme musieť ponechať aspoň časť z jeho 6-miliónového platu.

V New Jersey sa činili, podpísali troch útočníkov. Z toho dvoch účastníkov MS v Dánsku

Trojicu hráčov podpísalo vedenie New Jersey Devils.

Dnes, 07:34

0

Český útočník zostáva v meste hriechu, s finalistom predĺžil o rok

Český útočník Tomáš Nosek uzavrel nový kontrakt s Vegas.

Dnes, 07:28

0

Edmonton podpísal desiatku tohtoročného draftu

Desiatka tohtoročného draftu má vo vrecku nováčikovskú zmluvu.

Dnes, 07:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
72.4 ms